Ei voi olla totta!
Nyt kun persuille on perseilty siitä, että miksi Oulaskankaan sairaalan yöleikkaustoiminta lopetetaan niin faktaa pöytään.
Vuoden 2023 aikana Oulaskankaan sairaalassa yöaikana on tehty KOLME leikkausta.
Sairaalahenkilöstöä on ollut paljon ihan tyhjän panttina.
Oli syytäkin lopettaa!
Nyt kun persuille on perseilty siitä, että miksi Oulaskankaan sairaalan yöleikkaustoiminta lopetetaan niin faktaa pöytään.
Vuoden 2023 aikana Oulaskankaan sairaalassa yöaikana on tehty KOLME leikkausta.
Sairaalahenkilöstöä on ollut paljon ihan tyhjän panttina.
Oli syytäkin lopettaa!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Purra luulee vieläkin, että Oulainen on Oulun lähiö.
Se oli hyvä idea pistää kiinni.
T Kepu
Yöleikkaus on eri asia kuin yöpäivystys.
Päivystys on kaikkea kiireellistä sairaanhoitoa ja se nyt lopetetaan.
Kiitos vaan paskapersut.
Ai, en tiennytkään, että päivystys lopetetaan?
Päivystyskö Oulaskankaalla lopetetaan?
Taitaa olla sitä kepun ite keksittyä pölhöpopulismia!
Kyllähän tuolla vauhtia on riittänyt 2500 leikkausta ja jne. https://oysplus.fi/hyvinvointia-pohjoiseen/oulaskankaalla-vankka-asema-kirurgian-yksikkona-2/
Persujen ylistämä Donalt Trumppi luuli että Suomi on Venäjän alusmaa,eli tämä pöljäke on aivan pihalla maailman asioista.!
Olihan siinä leikkauslistalla Salokin jolla ei ollut yhtään yöleikkausta.Tuossa sairaalalistassa oli myös etäisyydet lähimpään Yöpäivystyssairaalaan eli Ouluun 102 km se matka on Oulaisista eikä esim Pyhäjärveltä tai Haapajärveltä ja muista Kalajokilaakdon kunnista. Muilla lopetettavilla Yöpäivystys sairaaloilla oli matkat huomattavasti lyhempiä.!
Nyt lopetettiin YÖPÄIVYSTYS. Pysykää kepulaiset asiassa vai riittääkö järki.
Voi helvetti,vääntäkää joku rautalangasta malli persuille,että ymmärtävät mistä kysymys?
Persuilla ei vain ole älyä käsittää pienintäkään asiaa.
Hilipatipippan hilipatipippan hilipatipinnan pippan paa.
Tippurivaaraa ei oo.
Kes-KustaLoiset, Räyhällistä Joulua, Kaatuilkaahan!
Niin justiisa, kepuliini!
Hoho...hohhoooo...ehhhe...heeeee!
Pensan hinta ylös ja vihreiden kanssa taas sosialisoimaan taas Suomea.
Kepustakin on tullut viimeaikoina sosialistinen kuppaava kepuapupuolue punikeille.
Jouluräyhää!
Vihannin Alpuaan tarvitaan pikaisesti yliopistollinen keskussairaala.
Niin ja Lampinsaareen kanssa.
Toivoo keskustan väki
Rahhoo on. Ja kaikki emännät ja isännät saavat työpaikkoja, joissa yötuurissa saapi nukkua.
Perskokkareilla oli rahaa antaa sukulaisille ja ystäville 50 miljoonaa euroa verovaroista joululahjarahana. Sairaaloiden yöpäivystysten pelastamiseksi olisi riittänyt 26,5 miljoonaa eli puolet 50 miljoonasta mutta sitä ei epäinhimilliset perskokkareet halunneet tehdä.
Onneksi sentään RKP sai persujen avulla itselleen sairaaloita kymmenen kilometrin välein. Persut haluaa että suomenruotsalaiset on etusijalla jopa terveydenhoidossa.