Tekopyhien kulutusjuhla päättyi taas ikävästi.
Valkoinen ylivalta laimeni taas Saksassa
8
203
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman päättäväistä monikulttuurista ja antirasistista työtä kyseinen arabimies ei olisi koskaan päässyt ajamaan saksalaisten pikkulasten päälle.
Joskus vaivannäkö kantaa selvästi myös hedelmää. - Anonyymi
Niinpä,,entinen rouva liittokansleri päästi tuholaistulvan Eurooppaan,,hänen käsissään on joidenkin uhrien veri.
- Anonyymi
Angela pelasti Saksan pankit ja tuhosi Euroopan.
Touhu alkoi vuonna 2015 mielettömillä musuli-riehumisilla Kölnissä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Angela pelasti Saksan pankit ja tuhosi Euroopan.
Touhu alkoi vuonna 2015 mielettömillä musuli-riehumisilla Kölnissä.https://twitter.com/Salansar1/status/1870382338040848634 ...
- Anonyymi
"Saksassa surtiin joulutorihyökkäyksen uhreja – epäilty oli turhautunut turvapaikanhakijoiden kohteluun"
Suomen kannattaisi ottaa tästä opiksi... - Anonyymi
Arabi kevät Syyrian tapahtumat miljoona pakolaista, pakolaiset ei mikään uusi ilmiö. Toisen maailman sodan seuraus johti kymmenien miljoonien pakolaisten aaltoon Euroopassa. Tulevaisuus tuo ennen näkemättömät pakolaisten liikkumiset sodan tai ilmastonmuutoksen aiheuttamat,.
Ketkä hyötyy pakolaisista, ilman ihmisten hätää pakolaisten muodossa ei olisi uusnatseja äärioikeistoa. Heillä ei ole keinoja kohdata kriisejä, rasismin keinoin jos olisi pyssy ampuisin ja naurua päälle.
Perikki - Anonyymi
Itsenäisyyspäivänä eräs nuori mies kysyi, että koetko olevasi rasisti, johon vastasin että kyllä, koen olevani.
Hän halusi kuulla perusteluni tähän, johon vastasin, että jos pidän omaa kansaani tärkeämpänä kuin muita kansoja, silloinhan asetan etnisiä ryhmiä selvään arvojärjestykseen. Jos kaikki ihmiset ja kansat olisivat tasa-arvoisia, silloinhan ne olisivat myös yhteismitallisia ja siten keskenään vaihdettavissa. Silloin olisi myös ihan sama, asuttaako tätä maata viisi miljoonaa suomalaista vai viisi miljoonaa sudanilaista.
Suurelle osalle suomalaisista väestön koostumuksella on ratkaiseva merkitys, mutta siitä huolimatta he kammoavat rasistiksi leimaantumista. Mitään välimallia ei kuitenkaan ole: joko kansat ovat keskenään vaihdettavissa tai sitten ne eivät sitä ole.
Jos koet, että omalla kansallasi on jokin erityisasema, silloin olet rasisti, kuten suurin osa ihmiskunnasta on. Siinä ei ole mitään väärää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302816Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081827Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si731320- 241245
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431228Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?771169- 311018
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa97997