Valkoinen ylivalta laimeni taas Saksassa

Anonyymi-ap

Tekopyhien kulutusjuhla päättyi taas ikävästi.

8

293

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ilman päättäväistä monikulttuurista ja antirasistista työtä kyseinen arabimies ei olisi koskaan päässyt ajamaan saksalaisten pikkulasten päälle.

      Joskus vaivannäkö kantaa selvästi myös hedelmää.

    • Anonyymi

      Niinpä,,entinen rouva liittokansleri päästi tuholaistulvan Eurooppaan,,hänen käsissään on joidenkin uhrien veri.

      • Anonyymi

        Angela pelasti Saksan pankit ja tuhosi Euroopan.
        Touhu alkoi vuonna 2015 mielettömillä musuli-riehumisilla Kölnissä.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      "Saksassa surtiin joulutorihyökkäyksen uhreja – epäilty oli turhautunut turvapaikanhakijoiden kohteluun"
      Suomen kannattaisi ottaa tästä opiksi...

    • Anonyymi

      Arabi kevät Syyrian tapahtumat miljoona pakolaista, pakolaiset ei mikään uusi ilmiö. Toisen maailman sodan seuraus johti kymmenien miljoonien pakolaisten aaltoon Euroopassa. Tulevaisuus tuo ennen näkemättömät pakolaisten liikkumiset sodan tai ilmastonmuutoksen aiheuttamat,.
      Ketkä hyötyy pakolaisista, ilman ihmisten hätää pakolaisten muodossa ei olisi uusnatseja äärioikeistoa. Heillä ei ole keinoja kohdata kriisejä, rasismin keinoin jos olisi pyssy ampuisin ja naurua päälle.

      Perikki

    • Anonyymi

      Itsenäisyyspäivänä eräs nuori mies kysyi, että koetko olevasi rasisti, johon vastasin että kyllä, koen olevani.

      Hän halusi kuulla perusteluni tähän, johon vastasin, että jos pidän omaa kansaani tärkeämpänä kuin muita kansoja, silloinhan asetan etnisiä ryhmiä selvään arvojärjestykseen. Jos kaikki ihmiset ja kansat olisivat tasa-arvoisia, silloinhan ne olisivat myös yhteismitallisia ja siten keskenään vaihdettavissa. Silloin olisi myös ihan sama, asuttaako tätä maata viisi miljoonaa suomalaista vai viisi miljoonaa sudanilaista.

      Suurelle osalle suomalaisista väestön koostumuksella on ratkaiseva merkitys, mutta siitä huolimatta he kammoavat rasistiksi leimaantumista. Mitään välimallia ei kuitenkaan ole: joko kansat ovat keskenään vaihdettavissa tai sitten ne eivät sitä ole.

      Jos koet, että omalla kansallasi on jokin erityisasema, silloin olet rasisti, kuten suurin osa ihmiskunnasta on. Siinä ei ole mitään väärää.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      280
      2908
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      49
      2298
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      348
      1997
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      114
      1723
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      105
      1664
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      212
      1375
    7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1317
    8. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      68
      1253
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      56
      1189
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      77
      1181
    Aihe