ABC Piihovi on nyt sulkeutunut, mitäs nyt

Jokohan alkaa Salon ajat olla ohi, kun kaikkien rakastama taukopaikka on eilen ollut viimeistä kertaa auki? Päivystys sekin taitaa loppua tästä paikasta. Jokohan olisi aika muuttaa Turkuuseen tai muualle kasvuseudulle, ei tänne jää kohta enää mitään ?
141772
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Taidat sekoilla. Perniöntien ABC asema suljetaan. 🤭🤭🤭

Äänestä

???

Äänestä

Joo se oli se toinen ABC, olen ulkopaikkakuntalainen, niin ei ollut tiedossa tarkalleen mikä noista suljetaan uutisia lukemalla. No kuitenkin mahdollista muuttoa harkitsin Saloon, mutta tämä uutinen sai vähän harkitsemaan, jos sinne ei tulevaisuudessa jääkään mitään palveluita...

Äänestä
  • Turkuun tai muulle kasvuseudulle kun et vielä täällä asu vaikka kiinnostunut olet

    Äänestä

No mikä ettei, suljetaan koko paikkakunta.

Äänestä

Palattaisko ajassa 20-30 vuotta taaksepäin...

Äänestä
  • 100 vuotta taaksepäin

    Äänestä

Tämä ei ole huhu, koko Halikon Prisma on ajateltu suljettavaksi vuonna 2026 - syystä jotta silloin kaikista parhailamilla asiakkailla on jo 2 metrii multaa päällä hautausmaalla ja nuorin sukupovi on ottanut Lidlin hyvin vastaan. Kato käy kokoajan kun jo nyt Kukonkallio kutsuu suurinta osaa asiakkaista ja jopa maajussien muijat käyvät Lidlissä - vaikkakin salaa Malboroa polttavilta äijiltänsä.

Äänestä
  • Luojan kiitos, vihdoja viimein.

    Äänestä

Samaa mieltä edellisen kanssa ja kun jo nyt Prismasta kirjoitellaan ettei vanhuksille ole hehtaarikaupassa edes istumapenkkejä joihin voisi ostosten välissä istahtaa.
Prisman ostovoima vähenee jo siksikin, ettei ne edes kunnioita vanhempaa ostovoimaa - nehän nääntyvät jo sinne hehtarihallin käytävälli.

Äänestä

Prisma ei viitsi vanhuksille hehtaarikaupallensa penkkejä laittaa - vaan panee oville sensorit joilla ESTETÄÄN VANHUKSIA TULEMASTA SISÄLLE.

"OSUUSKAUPPA: vanhukset ovat meillä aina riski, voivat aina vaikka pyörtyä kassajonoomme, tai muuten häiritsee keskitymme vain nuoriin - mutta kun ne ovat omaksuneet yhä enemmin tuon Lidlin.
Tosiaa: Kyllä ne 2000 luvun siakkaila on jo multaa 2 metrii päällä jopa Arvosellakki.

Äänestä
  • Nummentalo ostaa kavereineen Halikon Prismasta ottaa Orpon ostoksille...

    Äänestä

Piihovinkin voi sulkea. Säästöä syntyy.

Äänestä

Missä on entinen puisto, jossa oli se R- kioski kun kävin ammattikouluani1980 luvulla?
Missä se on nyt?
Kuka sewwn on syönyt, sen pustoni?
Onko se Osuuskauppa hyvivelinensä syönyt/kaavoittaaneensa mun mielipuistoni jossa ensirakkaani khtasin?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jokohan alkaa Salon ajat olla ohi, kun kaikkien rakastama taukopaikka on eilen ollut viimeistä kertaa auki? Päivystys sekin taitaa loppua tästä paikasta. Jokohan olisi aika muuttaa Turkuuseen tai muualle kasvuseudulle, ei tänne jää kohta enää mitään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu