Suomalaiset verkkokaupat ym kivijalkaliikkeet ostava Temusta samoja tuotteita ja hinta on 1000% päälle.
Tämä suoraosto suoraan tehtailta halutaan kieltää. Vietnam kielsi Temun ensimmäisenä.
Temu verkkokauppa
8
475
Vastaukset
- Anonyymi
No ei varmasti myy. Kiinalainen kusettaa aina. Se, että moni asia on tehty siellä ei tarkoita, että Temu ja vastaavat myisivät laadukasta tavaraa tehtaalta tehdashinnoin. Ne myyvät paskinta suht oikean näköistä mitä osaavat tehdä ja se postimerkkikin on liikaa siitä roskasta.
- Anonyymi
Hanki 100€:n kuponkipakettisi nyt! Klikkaa tästä 👉 https://temu.to/m/u35qp14idv3 tai etsi tap59844 Temu-sovelluksesta saadaksesi 💰30% alennusta! Hanki suoraan 💰100€ Temu-sovelluksesta täältä: https://app.temu.com/m/ej8nt8evyxd
- Anonyymi
⭐️ Lunasta sinulle 100€ kuponkipaketti + Temu-sovelluksessa!🛍️
Napsauta 👇👇👇
https://temu.to/m/u35qp14idv3 - Anonyymi
Otin taas sen Temuttajan pois.Jo kolmas kerta.
Kun Känyihini tulee enemmäm päivityksiä,Temu palaa taas,vaikken ole sitä asentanut.
Valitin.Sain vastauksen,että ei Temu riko mitään lakeja,Mainos saa pysyä,
Nyt kuulemma tähän aiotaankin puutttua, - Anonyymi
Näin vanhana eBay ostajana sekä nykyään TEMU:n asiakkaana ei voi kuin suositella, säästöt tuntuvia Suomi riiatäjien välistävetoihin nähden.
Suomalaiset myy samoja roinia jopa niin röyhkeästi että kun tilaat verkkokaupasta heidän roiniaan niin paketti tulee suoraan Kiinasta ostajalle.
Samalla voivat laskuttaa vieläpä postimaksut vaikka paketti tulee ilmaiseksi kuten TEMU paketit aina tulevat.
Jos firma itkee asiasta niin voivat katsoa vain peiliin, vinkuminen saa vain boikotin ahneelle. - Anonyymi
Kertokaanpa viisaat, miten kiinalainen voi toimittaa Temusta made in China tuotteita halvalla ja ilman toimitusmaksuja, mutta suomalainen yrittäjä joutuu myymään made in China tavaraa moninkertaisella hinnalla, ja vielä velottaa erikseen siitä että kuljettaa sen noutopisteeseen. Ja miten sen aivan saman tuotteen laatu muuttuu huonommaksi, kun ahne kauppias suomessa ei saa siitä osuutta?
- Anonyymi
Temu tekee jauhelihaa kaikista suomalaisista krääsä tavarataloista ja kaupoista ja aika lyhyelläkin aikavälillä, joita ylläpitää enää käytännössä tietokonetaidottomat ja eläkeläiset jotka ei osaa tilata netistä.
Kun on pari kertaa tilannut temusta ison satsin samoja roinia mitä tokmanni, glas ohlson biltema motonet jula ym. t , niin paluuta ei enää ole.
Hinnat ovat murto-osa kivijalkaliikkeiden hinnoista. '
pitää olla hiukan vähä-älyinen, jos ostaa jotain kivijalka kaupasta suomesta.
Jos olisin nuori ja perustaisin perhettä, kysyisin jo ennen ensimmäistä treffiä jossain vaiheessa iltaa baaritiskillä, tilaatko arkitavarat kiinasta, ihan noin niinkuin älykkyystestin nimissä.... - Anonyymi
Voiko Temusta tilata tenua?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Immu otti pataan
Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!1372401Näetkö feminismin uhkana
Vai mahdollisuutena kun deittailet naisia? Mitä miehet mieltä feminismistä?1961147Tykkäätkö halaamisesta?
Minä en. Tänään tuttava, jolle olen maininnut että en pidä halaamisesta, yritti halata minua ja olen vieläkin ihan raivo1071025Hinduilu on suurta eksytystä
tekosyvällinen tarina uppoaa moneen. Harhautusta todellisen Jumalan yhteydestä. Kuka haluaisi nähdä sielunvaelluksessa388922Malmin tapaus on järkyttävä
Kolme ulkomaalaistaustaista miestä raiskasi nuoren tytön tavalla, jota ei meinaa uskoa todeksi. Mikä voisi olla oikeampi296868- 65843
- 53831
- 46819
- 85807
- 51733