Mistä apua?

Anonyymi-ap

Tietäneeköhän kukaan kauan sais olla kauha jotenkin kiinni jos useampi kk putki ollut päällä et b peth arvo olis viitearvois olen yrittänyt omin neuvoin vieroittautua mutta ei onnistu!

5

329

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puupekille kahvittelemaan mars mars. Ja vähintään kerran, mieluiten kolmesti päivässä. Hopi hopi.

    • Anonyymi

      Jos haluat oikeasti vierottautua lopullisesti, et kysele miten huijata väliaikaisella kuukauden tai kahden juomattomuudella jotain yksittäistä verikoetta, yritä lopettaa kokonaan alkoholi, hakeudu vierotukseen vaikka. Se Peth reagoi jokaiseen juomiskertaan, joka ylittää ks aineen synnyn veressä, eli jos juo joku kerta vaikka neljä olutta, joista yksi menee yli viitteen, se ylitys ei nollaudu missään netin kertomassa 3-12 päivässä, koska lisää sitä nostavaa ainetta on jo tullut vereen. Eli se, että puhutaan sen arvon näyttävän vain n. edellisen kuukauden juomiset ei ole totta, jos henkilö jolta arvo katsotaan, on sitä ennen juonut toistuvasti isoja määriä, joiden väli juomisessa ei ole alentanut edellistäkään Pethin nousua. Eli Peth nousee joka juomiskerran jälkeen muttei alene ollenkaan, jos juomiskertojen välillä ei ole tarpeeksi aikaa tai on edelliskerralla juotu liikaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Mulle ei ole lääkäri vielä soittanut, mutta näkyi tulos tänään kun uusin reseptiä, oli 0,17 eli sallitun rajoissa kun se yläraja oli 0,30. Ihmettelen tätä kun oon juonut vuosia kännit tai hyvän hiprakan pari kolme kertaa viikko, pari laatikkoa kaljaa joka viikko, harvoin mitään viinaa. Viime vuonna tammikuu oli tipaton ja siinä oli juomaton aika. Oon alkkis tai sitten varmaan vaan alkoholin suurkuluttaja, tänään selvinpäin kuskin hommien takia mutta tuo verikoe oli ok ja ihmettelen sitä.

    • Anonyymi

      Se b-peth on kyllä vìttumainen, koska siitä näkee lähes kuukauden ajalta taaksepäin, jos olet edes vain KERRAN ryypännyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      136
      6208
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4386
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2861
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2848
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1885
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1446
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      36
      1434
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      31
      1261
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1161
    Aihe