Tässä on vielä monta päivää ennen

Anonyymi-ap

joulua.
Jos raisiolainen kaiken kaikesta väitteittensä mukaan tietävä, asioista joissa se muka tietävä ei ole tapahtumahetkellä ollut paikallakaan, ei ole oman joulunsa suhteen mitään sen kummempia tekemässä tai halua edes mitään sen eteen tehdä, niin sitten se rupeaa aukomaan suutaan kun se kuulee, että joku toinen talon asukas oman joulunsa eteen jotain tekee. Sitten se HÄIRIINTYNYT haluaa kaikin tavoin tuhota sen toisen tekemiset aukomalla päätään ensinnäkin ilmanvaihtokanavan kautta esitetyin älyttömin - esittäjää itseään jatkuvasti ja alati kiinnostavin - puhein ja lopulta se sitten tulee asunnon oven taakse jatkamaan älyttömyyksiään. Hei, mitä se hakee, hakeeks se sitä että se ovi aukastais ja kysyttäis, että mitä sinä siinä soitat suutas, niin sitten se aloittais pahoinpitelyn tai oven hakkaamisen kiinni!
Niin, että se raisiolainen alati välittää tiedotteitaan "parvekkeelta" siivotuista kaljatölkeistä ja jonnekin muualle kuin vain irtaimistovarastoon viedyistä tyhjistä pahvilaatikoista... Raisiolaisella menee lujaa! Raisiolaisen elämä on omituista!
Etkä sinä raisiolainen kaikkea kaikesta tiedä, etenkään niistä tapahtumista joissa sinä et itse ole ollut läsnäkään. Joten jospa alkaisit jo pitää suus kiinni. Sepittelyissä osoitat kyllä olevasi varsinainen fakiiris: Sinä olet tietävänäsi toisen ajatuksetkin sellaisena aikana jolloin sinusta ei ole vielä tiedetty yhtään mitään - ja voi voi, kunpa ei olisi koskaan sinun olemassa olosi tullutkaan tietoon.
Sinä todellakin vaikutat äärettömän tyhmältä, jos sun elämäs pyörii jatkuvasti sulle henk.koht. tarkoituksettomiksi pidettävien asioiden tiimoilla, joista sinä mukamas kaiken tiedät!
Ja tämä myös: "Kukaan ei tietäsi mistään mitään...." No, nyt tässä kirjoituksessa kerrottiin yhden yhden, nimeltä mainitsemattoman - tosin ei sitä nimeä edes tiedetäkään, sillä eiväthän nuo häiriköt nimiänsä kerro - raisiolaisen tekemisistä. Joten nyt sitten taas tiedetään mitä Raisiossa ajankuluksi puuhataan kun ei parempaakaan keksitä!

Älä vaan tule yöllä jatkamaan niitä älyttömyyksiä jotka nyt päivällä aloitit! SUN KOMMENTTEJA EI KAIVATA EIKÄ NIITÄ KUKAAN TARVITSE! EIKÄ TARVITA SINUA HAKKAAMAAN JA POTKIMAAN ASUNNON OVEA!

1

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Skitsokyylän jutuissa ei vieläkään päätä eikä häntää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      71
      4206
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2411
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2254
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      19
      1766
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1622
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1522
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      81
      1506
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      146
      1282
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1193
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1135
    Aihe