Veikko Vallin, persuyrittäjä

Tyypillinen persu, rikostuomion saanut, puskakyttääjä ja koirankakkakuvien lähettelijä kiertää luonnollisesti verojakin, ettei Suomi niitä saa. Siinä sitä suomalaisuutta on, perussuomalaisuutta.
6177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Suomi ensin.

Äänestä

ei kai nyt kukaan muu perussuomalainen lähde tony halmeen valmentajaksi ???

Äänestä
  • eli ei ole suomalaisen keskiarvo

    Äänestä

  • Oliko Vallin valmentaja, en tiedä, mutta oli primus motor, kun Halmetta värvättiin ehdokkaaksi 2003 vaaleihin.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Oliko Vallin valmentaja, en tiedä, mutta oli primus motor, kun Halmetta värvättiin ehdokkaaksi 2003 vaaleihin.

    Veronkierto ja laittomuudet kuuluvat yleissivistykseen Suomessa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Veronkierto ja laittomuudet kuuluvat yleissivistykseen Suomessa.

    Voi hyvänen aika!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tyypillinen persu, rikostuomion saanut, puskakyttääjä ja koirankakkakuvien lähettelijä kiertää luonnollisesti verojakin, ettei Suomi niitä saa. Siinä sitä suomalaisuutta on, perussuomalaisuutta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu