Rakkauselokuvia vai tuleeko ikävä sekä epätoivo pahemmaksi?
Pystytkö katsomaan
Anonyymi-ap
28344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Sydän on kiveä, ei pysty. Parempi imago sekin
Kyyneleet valuu silmiin, kun kuvittelen minut ja rakkaan kaivattuni naisen elokuvan näyttelijöiden paikalle.
Mistä ne valuu silmiin?
Katson kyllä paljonkin. Haaveilen aina, että siinä olisi minä ja ihastukseni. Ehkä vielä joskus meillekin tulee oma yhteinen elämän elokuva.
Meidän tarina on jo yhtä elokuvaa
Pystyn kyllä! Toki hänen naisen kanssa ois kivempi yhessä kattella ja cuddlailla. Voisin heitellä konvehteja sinun suuhun siinä lomassa...n-n
Valehtelet! Lepakot elää yöllä, eikä yöllä tule elokuvia.
Oijjoi jäin kii
En tiedä, kun en oo kattellu. Rakkauselokuvat on yleensä pariisilaisia, enkä ymmärrä Pariisin kieltä. Toisaalta pariisilaiset tekee aika raakojakin kauhuleffoja. Ite en päässy Siten metroasemalla pois, kun siellä oli mellakka.
Välillä tulee katottuu hömppää laidasta laitaan. Niissä saa olla hymyssä suin kuinka hassuja rakastuneet voivat olla. Itseäni en saa sovitettua juoneen, olenhan kaukana epätoivosta ja tehdystä ikävän tuskasta.
Kyllä kidutan itseäni rakkauselokuvilla.
Mutta monesti tuskallisempia kuin rakkauselokuvat on dekkarien ja muitten sarjojen päähenkilöitten kipinä tai kemia tai rikosten ohessa syntyvä kaunis tasapuolinen suhde.
La la land itketti.
Scullyn ja Mulderin kemia oli jotain ihan uskomatonta siinä vaiheessa, kun kumpikaan ei myöntänyt toiselle mitään. 🔥🔥🔥
Tuli vaan sivusta mieleen
On niin cringee, etten pysty.
Joskus voisi oikeastikin koittaa jos olisi edes vähän järkevämpiä.
En tykkää romanttisista elokuvista, olen ihastunut tai en. Ennemmin katson vaikka scifiä.
Mielummon draamaa. Scifiin en oikein osaa eläytyä.
On sen verran kaukana minun todellisuudestani , että jätän katsomatta.
Liian imeliä 🤢
Ne olivat ennen mun lempielokuvia. Nykyään en enää pysty katsomaan kun en saanut omaa rakkauttani 😔
Kokemukseni mukaan rakkautta ei ole kuin elokuvissa.
Miksi vitussa pitäis kattoa romanttista paskaa
Jos niistä tulee epätoivoinen ja paha olo?
Sen oman leffa sisällön voi valita paljon kevemaksi ja itselle sopivaksi...
Ihan typerä aloitus.
Missä välissä niitä ehtii katsomaan, kun pitää palstalla luurata ja on muita velvotteita.
Se vain 😀
pystyn ei ole yhtään rakastunut olo. Surullinen kylläkin. mutta juuri nyt odotan vaan tammikuuta, ja asist rullaa paremmin. ja joo kuulen vittuilua vaatteista, olin joskus vasyemyyjä, sain koulutustakin, ja rakastan vaatteita, ostan osan kierrätyksestä ja välillä satsaan kalliimpaan mikä kestää. ja ostan lahjaksikin. ja tilaan lehtiä 😙
minun vaatteisiin käyttämät rahat on välillä jopa alle keskiarvon. esim farkkuja löytyy välillä 2 eurolla, ja sitten joskus ostan 100 eurolla ja kestää pari vuotta.
ja keskittämällä ostoja saa hyvät alet.
ja menee päälle vielä jotkut klassikot 20 vuoden takaa 😙
Enpä juuri koskaan ole katsonut rakkauselokuvia.
En voi antaa tunteille liikaa valtaa, muuten koko pakka leviää käsiini.