Eipä kokoomus ja Persut ole ollenkaan huolissaan mitenkään Eläkeläisten ja pienitulo

Anonyymi-ap

.

🎩🎩🎩🎩🎩🎩
Eipä kokoomus ja Persut ole ollenkaan huolissaan mitenkään Eläkeläisten ja pienituloisten ja työttömien pärjäämisestä.

Kokoomuksen mielestä kansa on aina vähintään keskituloista. Elikkä tienaa
Vähintään 200 000€ vuodesa

Vaalien jälkeen ei kuule kokokoomuksen suusta sanaa köyhät , eläkeläiset pienituloiset .

Ainoastan olaan huolissaan yritysten pärjää,isestä ja kuinka paljon kamsa voisi maksaa niile yritystuekea

3

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koita sinä köyhä, eläkkeellä oleva työtön huolehtia joskus edes hetki itsestäsi, äläkä heti ulvo huomiota kuin joku vastasyntynyt, jos hallitus kerrankin kiinnittää huomionsa tässä maassa johonkin muuhun ja tärkeämpään kun sinun ainaiseen hyysäämiseen.

    • Anonyymi

      Voisiko aloittaja jo viimein lopettaa ilkeilyn ja foorumin trollauksen. Olet henkisesti sairas ja ilkeilet tauotta foorumia! Lue ja opi asioita älä trollaile jatkuvasti.

    • Anonyymi

      Ots oiesssaaa! Persut on paras puolue! Siinnälö olansama mili!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5666
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      98
      4866
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4824
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      394
      2408
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      131
      2350
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      2007
    7. 112
      1923
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1627
    9. 383
      1377
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1223
    Aihe