Siis juopoista jotka hiippailee ja kyylää oman talonsa rapussa naapureita. Kuulustelevat ovien takana, aukovat postiluukkujakin.
Mitä tällaiselle voi tehdä?
Onko teillä kokemusta rappukäytävähiippareista?
7
424
Vastaukset
- Anonyymi
Jaa a.nyt pistit pahan.
- Anonyymi
This.
- Anonyymi
Meidän rapussa ei kukaan hiippaile.
Monta vuotta sitten, kun olin syvissä vesissä päihteiden kanssa, tapahtui kyllä aika kummia välillä. Saatoin usein kuulla ovikellon soivan, alkuun menin ovelle katsomaan, mutta eihän siellä ketään ollut.
Taisi vain päihteiden aikaansaama psykoottinen mieli tehdä kepposiaan. Voisi kai sanoa, että ajoittain tuli jonkinlaista harhaisuutta. Muitakin harhaluuloja, kuvitelmia minulla oli, kuin ainoastaan tuo ovikellon ääni.- Anonyymi
Jännä juttu, mutta silloin kun olin myös syvän meren kala, niin saatoin itsekkin aina paniikissa heräillä känniunilta ovikellon rimputuksiin vaikka todellisuudessa siellä ei ollut ketään.
Onkohan nuo jotain huonon omatunnon aiheuttamia harhoja, kun tietää että tekee väärin ja pelkää, että joutuu vastuuseen ja joku tulee rankaisemaan tai sitten kuin eräänlaisia hälytysmerkkejä.
- Anonyymi
Mahdollisia ovihyökkääjiä. Tiedät mitä tehdä, uzi laulaa.
- Anonyymi
Tissu sanoi videolla, että valitettavasti tää ei oo mun.. tuossa on yks kundi taustalla joka ei halua näyttäytyä, ymmärrettävistä syisyä..
Oliko se kundi eräs toinen tunnettu palstalainen?
:O
- Anonyymi
Meidän talossa on asunut tollanen tyyppi. Viinaan menevä, tuurijuoppotyyliin. Muuten hyvin introvertti mutta putken aikana haahuili rapussa ja ihmisten ovien takana ilman oikeaa asiaa. Ei koskaan ulkovaatteita päällä eli siis ei ollut menossa ulos tai tulossa sieltä. Varsinaista häiriötä ei kummiskaan aiheuttanut mutta olihan tuo outoa. Oli se ainakin kerran munkin oven takana. Muutti sittemmin pois.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2412608Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka122162Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3231880- 1031639
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois861546Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001250- 671200
- 251131
- 501083
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731016