K-Supermarket Redi myös kallein?

Anonyymi-ap

Muutama vuosi sitten Hesarin hintavertailussa Kalasatamassa sijaitseva pienehkö K-ruokakauppa oli vertailun kallein. Saman ketjun K-Supermarket Redi mainostaa olevansa Redin kauppakeskuksen suurin ruokakauppa.

Se saattaa olla nykyisin myös kallein. Parhaillaan isoja punaisia italialaisia omenoita myydään Triplan Prismassa hintaan 0,89 € kilo. Täsmälleen samat omenat maksavat Redin K-Supermarketissa 3,49 € kilo.

Ei ihme, että Kesko menestyy hyvin! K-Supermarketissa oli sitä paitsi aika paljon asiakkaitakin. Ei tosin sellaista ruuhkaa kuin Triplan Prismassa, jossa lihatiskilläkin oli tänään 7 myyjää. Numeroa 227 palveltiin, kun sain odotusnumerokseni 250.

1

464

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      K-kaupat tarjoavat kuitenkin myös edullisia alennuksia. Kuulin juuri radiomainoksesta, että mobiilisovelluksella voi saada jopa 50 prosentin alennuksen joissakin tapauksissa. Näin nuo mainitsemasi omenat maksaisivat enää 1,75 euroa per kilo, eli olisivat enää noin kaksi kertaa kalliimpia kuin Prismassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2284
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      26
      1127
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      84
      1007
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      922
    5. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      883
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      127
      867
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      793
    9. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      769
    Aihe