olette paljon korjanneet Marinin hallituksen aikaan saamaa rappiotilaa.
Todella työnhaluisille on työtä ja tulevaisuuden näkymää.
HyvääJoulua ja työ jatkuu
Kiitos, Perussuomalaiset ministerit
10
155
Vastaukset
- Anonyymi
10eh ei kiitos työnteolle😖
- Anonyymi
Aloittaja on ihan eri planeetalta. Tosiasia on, että työttömyys lisääntyy, työpaikat vähenee, tuet pienenee, terveydenhuolto supistuu, listaa voisi jatkaa pitkäänkin. Niin että ei mitään hyvää joulua.
- Anonyymi
Aloittaja vaan haluaa provosoida. Kyllähän kaikki tietää missä todellisuudessa mennään, kun uutisissa jatkuvasti vain miinusmerkkisiä tilastoja. Omasta takaa ei riitä osaavia tekijöitä, lisäksi yrityksillä on rekrykiellot ja YT-neuvottelut monin paikoin.
Näiden lisäksi yrityksetkään eivät halua investoida Suomeen samalla tavalla kun eivät tiedä, voiko tai uskaltaako tänne tulla. Itänaapurin läsnäolo ja kantaväestön rasistinen asenne eivät ainakaan paranna asioita.
- Anonyymi
Ei tullut korona . Ei alkanut Ukrainan sota . Ei tullut energiakriisi . Ei tullut tuhansittain ukro pakolaisia . Ei tullut mitään ! Hei hei , kyllä tuli , tuli äärioikeisto Tuhohallitus.
- Anonyymi
Yritteliään ihmisen on hyvä olla , kiitos Tavio ja Purra
- Anonyymi
Yöpäivystysten lopetus oli rohkea ja järkevä päätös. Järki voitti populistit.
- Anonyymi
Veronmaksajien etu, hoitajat valittaa kun jenettivät suuret yölisät.
- Anonyymi
Sosialismiin NYT
- Anonyymi
Persuministerit on peruspenttiä yksilöitä
- Anonyymi
Vilhelm Junnila, paras, taklattiin ulos hallituksesta.
Wilhelm tulee takaisin.
Eurooppa oikeistolaistuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3768333Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1692704- 76978
- 12960
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta60873- 25856
- 55843
- 64822
- 46796
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss72752