Mitenkä kiire teillä taksimiehillä/naisilla oli tänä pikkujoulukautena?
Minä varauduin etukäteen tuttavani poika vei ja haki minut parista pikkujouluista. Maksoin toki hänelle vähän enemmän kuin olisin joutunut maksamaan taksille. Mutta ei tarvinnut jonottaa sateisella taksiasemalla tunteja.
Toivottavasti teitte hyviä tilejä ja onhan tässä vielä uudenvuodenaatto edessä.
Silloinkin olen jo hankkinut kyydin kotiini tuttavani pojalta joka lupautui jo nyt.
Hyvää ja rauhallista joulua teille taksareille ja niiden rengeille.
Taksien pikkujoulu kiireet?
6
366
Vastaukset 6
- Anonyymi
Minä ostin paikallisesta kaupasta karkeaa suolaa ja olihan se tarpeen. Saavillinen riksarahaa.
- Anonyymi
Hienoa kuulla että olette saanut riksarahaakin. Onhan se rankkaa kun joutuu joskus valvomaankin.
- Anonyymi
minä ajoin joka viikonloppu sain kassaa keskimäärin 200 euroa perjantaisin. Joten tienasin neljästä perjantaista 800 euroa ei huono vai mitä. Olen niin sanottu villi joten en joutunut maksamaan keskuksille mitään. Ainoastaan polttoainekuluja tuli. Niitä tuli noin 100 euroa jotka sain tipeillä kuitattua.
- Anonyymi
Oikein hyvä! Jouduitko maksamaan myös arvonlisäveroa, omia eläkemaksuja, auton vakuutuksia, auton osamaksuja, ennakkoveroa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oikein hyvä! Jouduitko maksamaan myös arvonlisäveroa, omia eläkemaksuja, auton vakuutuksia, auton osamaksuja, ennakkoveroa?
En joudu maksamaan arvonlisävero kun liikevaihto on alle 10000 E vuodessa. Autona toimii jo maksettu auto. eläkemaksut menevät toisesta työstä. Enkä maksa ennakkoveroa vaikka ilmoitan taksi harrastuksesta verottajalle. Olen ajamassa taksia vain silloin kun on töitä. vappu, uusivuosi, pikkujoulut ,isot tapahtumat jne..
Saan siitä lomarahat etelän lämpöön, eli poimin marjat kakusta kuten eräs taksimies sanoi. Tosin täysin laillisesti.
- Anonyymi
Ei pikkujoulukausi paljoakaan eroa muista viikonlopuista. Keskimäärin 1200€ tulee aina illasta tuloja, kun yrittäjänä ajelee vakioasiakkaita. Veroihin ja kuluihin menee noin 60% eli ei itselle jää tuloja kuin 500€.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1721869Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541340Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset221985- 71897
- 56820
- 46765
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63757- 90737
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200677Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151636