On aivan käsittämätöntä että Nokian Kaupungilla saa työtehtävissä jatkaa henkilö joka on varastanut yli 20vuotta kuntalaisten verovaroin hankittua tavaraa. Hän on jäänyt kiinni vuosikausia kestäneestä varastelusta ja palkinnoksi hänelle on tarjottu toista työtä vaikkakin hänelle kuuluisi antaa lopputili ja käräjillä tuomita 100,000€ korvauksia.
Varkaita Nokian Kaupungilla
Anonyymi-ap
6
792
Vastaukset
- Anonyymi
Etkö tiedä:
- Kommunistille kaikki on yhteistä.- Anonyymi
Kokoomuksen mielestä rikkaus kuuluu vain rikkaille.
- Anonyymi
Käsittämätöntä, ettei syyttömiä tuomita!
- Anonyymi
Ei kommunisti , kommunistin silmää noki,
vanha nokialainen lautamies sanonta.
Ei tietenkään joudu vastuuseen, kuka politiikko on joutunut suomessa vastuuseen mistään pitkään aikaan? Ehkä sodan aikana.
- Anonyymi
Minkä värisellä Mersulla tyyppi ajaa ?
- Anonyymi
Punaisella Aasian mersulla!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698