olipa ihana ohjelma jouluaattona: Kaihon karavaanit ja kivat juontajat.
Kiitos Ylelle,
6
273
Vastaukset
- Anonyymi
Kuka tykkää mistäkin. Mulle riitti 10 minsaa ja sitten vaihtu kanava.
- Anonyymi
Alettiin katsomaan jotain "suoraa lähetystä" positiivisella mielellä, että tuleehan täällä jotain tuorettakin kunnes vuosia sitten kuollut juontaja alkoi juontamaan lähetystä. Meni toosa kiinni ja suoratoistopalveluja katsellen sitten myöhemmin ilta.
- Anonyymi
Ylen taso laskee koko ajan. Radioa ei vain saata kuunnella, Alma Hätönen ja joku toinen akka kälättää kuin mielipuolet, vaihdoin kanavaa.
- Anonyymi
Ylessä usein kaksi toimittajaa pitää kivaa ja puhetta piisaa. Nyt Jenni Lehtinen ja Alma Hätönen suoltavat puhetta, jutustelevat ja hauskaa kuulostaa olevan. Melkoinen täyteohjelma ja tämän tästä muistavat ilmoittaa nimensä. Vaikkakin hyvätuulista niin tuota ei vain saata eikä jaksa kuunnella. Jaksaakohan Ylen johto?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ylessä usein kaksi toimittajaa pitää kivaa ja puhetta piisaa. Nyt Jenni Lehtinen ja Alma Hätönen suoltavat puhetta, jutustelevat ja hauskaa kuulostaa olevan. Melkoinen täyteohjelma ja tämän tästä muistavat ilmoittaa nimensä. Vaikkakin hyvätuulista niin tuota ei vain saata eikä jaksa kuunnella. Jaksaakohan Ylen johto?
Totta. Olen ikäihminen ja tottunut kuuntelemaan Ylen kanavaa. Koko päivän pareittain juontajat viihdyttävät toisiaan studiossa. Melkoista hälinää. Muka kevyttä mukavaa jutustelua. Tätäkö on Yle nykyisin?
Sitten kun siirrytään alueille niin pelkkää Whats appia. Eipä toimittajien ammattitaidosta juurikaan voi puhua, kepeää keskustelua ja samaa toistellaan moneen kertaan.
En osaa sanoa mikä kanava on kuunneltavampi, mutta radiossani on nappula mistä vaiennan, kun meno ei enää miellytä. Tuon hälinän ja pölötyksen jälkeen hiljaisuus on musiikkia korvilleni.
- Anonyymi
PASKA ohjelma ja peltsi tunkee itsensä joka toiseen ohjelmaan joko juontajaksi tai sitten pääosan esittäjäksi!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann3402521Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel901991Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys161910- 1021507
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2281477Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861200Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1441063Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak1791035TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p201030Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v601013