Hyvää Joulua, toivotan myös teille viekkaille kavaltajille. Edunsaajana ja Edunvalvoja valtuutettuna veit isältäsi, isällesi kuuluvan hänen äitinsä perinnön , yli miljoona euroa. Vainajan todistettavasti kertoman mukaan, poltit hänen isällesi tehdyn testamentin. Valehtelit isällesi , yhdessä avio puolisosi kanssa ja moitit isääsi todistettavasti hänen enollensa useissa, eri tapauksissa , väittäen isääsi mm juopoksi ja epä uskottavaksi. Sait hänet (89 vuotiaan sairaan vanhuksen uskomaan valheellisia väitteitäsi). Sp virkailija (lenkkikaveri) oli laatinut sairas vuoteella, täysin oikeustoimikelvottomalle vanhukselle, vakuutuksen, josta uupui lääkärin lausunto, omaisten kuuleminen ja ulkopuoliset todistajat. Olit halunnut itsesi edunsaajaksi. Kyllä puolisosi ja kolme lastasi tietää asioiden oikean laidan. Toivon, että Jumala hoitaa asiat, oikeaksi katsomallaan tavalla.
Isäsi (ilman DNA todistusta).
Hyvää Joulua!
11
608
Vastaukset
- Anonyymi
Sopii epäillä, että näin epäoikeuden mukaista tekoa ei aiemmin ole meillä Kiuruvedellä tapahtunut.
- Anonyymi
On dramatiikkaa, on.
Jos on puoletkaan totta.- Anonyymi
Kaikki on totta! Tarvittaessa M-S Vainio ja hänen isänsä, sekä Viljo Feodorin kuolinpesän osakkaat voivat todistaa asia kokonaisuuden,aina Pankin toimintoja myöten.
- Anonyymi
Melko paljon näitä testamentteja on kadonnut, koska ihmiset toimita niitä valtiokonttoriin.
Asunto ei ole testamentin säilöpaikka eikä pankki.- Anonyymi
Joko edunsaaja tuntee huonoa omaa tuntoa , ottamalla kantaa keskusteluun.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko edunsaaja tuntee huonoa omaa tuntoa , ottamalla kantaa keskusteluun.
Viljo Röppäsen perukirja todistaa tapahtumat, joka on jokaisen saatavissa.
- Anonyymi
Testamentti voi olla vaikka alushousuissa, jos se on oikein ja todistetusti tehty.
- Anonyymi
Yhdyssanat ;))
- Anonyymi
"Yli miljoonan" on paljon rahaa.
Tai sitten ei.
Jos miljoona tulee Kenosta, se on paljon, jos Lotosta, melko paljon,
jos Euro Jackpotista, jossa päävoitto on enimmillään 120 miljoonaa, yksi milli ei tunnu juuri miltään.
Kaikki on suhteellista.- Anonyymi
Jos itselle tulee vaikka satanen,
sekin on jo paljon.
Riippuu siitä, paljollako on pelannut.
Eurolla voitto on 100-kertainen!
- Anonyymi
Isyyden toteamiseksi olisi varminta teettää DNA-testi.
Ettei käy niin kuin vanhassa iskelmässä:
"Ei sun isäs ole isäs, vaikka luulee niin..."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 903275
- 883043
- 681872
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191842- 301777
- 211711
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341389- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91319