Siivikon Sisullapa oli

melkoisen traaginenkin video tästä Suomen terveydenhuollosta ja kaikesta siihen liittyvästä.

Onneksi ukolla on nyt kaikki hyvin.
11760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei hyväkään terveydenhuolto pysty korjaamaan noin pahoja valuvikoja, mitä Siivikon ukko on saanut päähänsä pihtisynnytyksessä pimeässä ja nokisessa savusaunassa.

Äänestä

Oli aivan normaalin anssi miehen tarina.

Äänestä

Nuita päämäärättömiä sinne tänne harhailevia anssimiehiä syntyi 90-luvulla alkaneiden maa- ja metsätalouden puhdistusten jälkeen kuin sieniä sateella.

Äänestä

Kaikilla niillä oli joko uniapnea, kieli roikkui ulkona tai muuten vaan laiskotti ja olut maistoi.
Sitten tuli tietokoneet kamarin nurkkaan, eikä unen saannistakaan niin väliä ollut.

Äänestä

Melekosta puppua päästää inehmo suustaan. Kaikkee ne kehtaa sepustaa.

Asijasta toiseen: Sannooko ne lapissa mä....mä. Uteliaisuuttani ja kateuttani kelasin ton filmin ja Sisuman siellä toisteli: mä ..mä?

Ennenvanhaan reilu poronpurija sano: mie?

Äänestä

Kauheaa jaaritusta videot. Lienee lappilainen puhetapa, asiaa kierretään ja kaarretaan ennenkuin se saadaan sanottua. Ei jaksa katsoa tuotakaan videota.
Muutamalla lauseella saisi asian kerrottua
Psyykkiseksi epäilty sairaus olikin lopulta uniapnea!

Äänestä

Kansaiväliseen levitykseen tarkoitetuissa videoissa pitää puhua ymmärrettävää kieltä. Ei ne berliinissä ta newyorkissa ymmärrä jos sanot MIE.

Äänestä

Voimia ja terveyttä Siivikon Sisulle tästä eteenpäin ja töitäkin mitä robotella. Jos ihminen on sairas ja väsynyt niin ei se työnteko maistu kellään jos joutuu väkipakolla opiskelemaan, pylväisiin kiipeilemään ja muuta raskasta halkohommaa puuhailemaan. Joka Iikka vaan avantoa tekemään ja uimaan niin alkaa vekottimet pelaamaan ja kansan väkiluku lisääntymään.

Äänestä
  • Tolloja lisää rahoittamaan ulkomaita.

    Äänestä

Sairaudet voi aiheuttaa että ihminen alkaa puhua vähän niinkuin kielillä. Suusta vaan tulee MÄ vaikka aikoo sanoa MIE.

Äänestä
  • Sie ja mie

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

melkoisen traaginenkin video tästä Suomen terveydenhuollosta ja kaikesta siihen liittyvästä.

Onneksi ukolla on nyt kaikki hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu