Et hän tykkää useimmista naisista kerrallaan. Antaa monelle aihetta enempään. Sellaisia pitää varoa jotta ei joudu lopulta itse kärsimään.
Kyllä se niin on
Anonyymi-ap
35522
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Eikö nyt oikein mene maaliin puppelimies
Mitä on kun antaa aihetta enempään?
Onko se katseita ja kiinnostuksen osoitusta
Lisäyksenä että jos et vielä tiennyt
Onko tullut mieleen ettei nämä useat naiset ole ilmaissut halujaan sille miehelle. Aika tavallinen tilanne et luodaan sosiaalisia kontakteja ja nimenomaan etsitään naista, joka olisi myös vastavuoroisesti kiinnostunut.
Mielestäni ne ilmaisee. Eikä ilmaisisi jos sille ei annettaisi aihetta. Siksi pitää luottaa vaistoonsa ettei tule itse loukatuksi
Naisiin on sisäänrakennettu tarve nähdä miehen haluavan juuri hänet ja se saa monet pysymään poteroissaan. Tämän takiakin niitä pelimiehiä syntyy kun miehet tajuaa, että lupailemalla ja saamalla naisen tuntemaan itsensä erityiseksi pääsee helpoiten eteenpäin. Naisten kannattaisi kiinnittää paremmin huomiota johonkin muuhun, kuin miehen sanomisiin ja lupailuihin. Voi olla vaikka itse aktiivisempi jos näkee miehessä hyviä ominaisuuksia, koska kyllä niitä on sellaisia naisia jotka myös lähestyvät miehiä ja pitävät tiukasti kiinni.
Niitä sanotaan tyrkyiksi
Tuo on todella hyvä näkökulma. Nimenomaan pelimiehet lupailevat ja lemmen lässyttävät ummet ja lammet, usein joku hyötymistarkoituksessa mielessä. Mies, joka on tosissaan kiinnostunut naisesta kokonaisuutena, hän haluaisi mielummin sopia heti sen ajan ja paikan missä tavataan. Siellä kasvotusten sitten puhua asiat halki, koska todelliset vaikutukset ja itse elämä tapahtuu kuitenkin reaalisti.
Näin unta että se mies oli useamman naisen kanssa kerrallaan. Aiheutti paljon ristiriitaa ja ikäviä tunteita monelle
Ihmisestä voi syntyä omaan päähän vaikka millaisia kuvitelmia vaikka mies haluaisi olla vain yhden kanssa. Mielikuvitus laukkaa niin kauan kunnes todellinen yhteys ja tutustuminen tapahtuu.
Onpa varsinainen tyrkkyäijä kysyikö edes lupaa tulla sun uneen elostelemaan?
Toivot vain että joku tietty olisi aktiivisempi
Hänestä riittää monelle, on hyvä mies. Ei haittaa jos joku muukin häntä rakastaa.
Mitä tarkoitat tuolla joku muu
En minä voi estää muita välittämästä hänestä. Parisuhteessa kuitenkin haluan olla vain yhden kanssa.
Tykkään sinun ajattelutavasta. 😘
Annatko siihen itse aihetta
Hyvä 😘
Siis mihin aihetta?
Siihen että muut osoittavat ja odottavat sinulta kiinnostusta
Ei saa aiheuttaa toiselle kärsimystä.
Voisiko olla, että hän ei ymmärrä aiheuttavansa kärsimystä?
Mikä on viisaan ja älykkään ero? Viisas ei ajaudu ongelmiin, joista älykäs kokee selviytyvänsä.
Usein on ongelmana, ettei vaan osata tai uskalleta olla tarpeeksi avoimia, rohkeita ja selkeitä. Mielestäni ne aiheuttavat suurimmat kärsimykset. Jää tekemättä asioita.
Mieluummin brutaali rehellisyys...
Tässä on sinun odotukset, ihmissuhdemalli,
ja sitten se todellisuus.
Havainnoit, totesit…
Toista ei voi muuttaa. Et voi tietää
miten automaatilla toinen toimii ja kulkee.
Jäätkö tähän pysäkille vai jatkatko matkaa?
Jokainen saa tehdä ja elää niinkuin parhaaksi katsoo. Valitettava asia on se, että miksi tyytyä vähempään kun tarjolla paljon enemmän.
Eihän se ole ollenkaan valitettava asia.
Itse ainakin keskityn yhteen ihmiseen kerrallaan ja vähän niin kuin torppaan muiden lähentelyt. En sano siis suoraan, koska en halua pahoittaa kenenkään mieltä. Jos kuitenkin kysyy suoraan, niin kerron kyllä. Huomaan myös itse sen, että toisella on varmaan joku mielenkiintoisempi juttukaveri, jos ei juttua tule ja silloin on hyvä haihtua vähin äänin.
Jotenkin mahtavaa kuulla toisilta että joo sillä on parisuhde ja on onnellinen, jos jatkuvasti kokee lähestymisyrityksiä ja kiinnostuksen osoitusta. Aika kummallinen tilanne on.
Kuuleminen toisilta voi olla aika värikästäkin puhetta, usein voi olla omakin lehmä ojassa. Todellisen tilanteen voi tietää vaan kysymällä suoraan toiselta.
Tämä onkin kummallinen tilanne. Ei ole mahdollisuutta kysyä tältä kyseiseltä kun ei halua tunkea hänen elämäänsä sen enempää. Pitäisi vaan antaa olla ja antaa sen oman lehmän ojassa suorittaa tehtävänsä loppuun asti.
Sitten kaikki olisi luultavasti onnellisia ja itse ei enää siinä vaiheessa ole epätietoisuudessa kun ovat yhdessä. Niin se menee
Miksi joku valehtelisi vaikka olisi on lehmä ojassa?
Sehän et ole nainen,?
Se on ollut tiedossa jo kauan!
Miten se tulee esille?