Susijengin U20 on nykyään jo parempi kuin Leijonien U20 toki valmentaja Leijonilla sentään parempi!
Etenkin jos Saksa voittaa Suomen voi sanoa että Suomella U20 Futis ja korismaajoukkue parempi!
Muurinen, Adler, Ekwere> Kiviharju, Helenius, Halttunen.
Jos kaikki menee nappiin Muurinen tienaa enemmän kuin 99% Suomalaisista jääkiekkoilijoista
Muurisen ja Adlerin arvo maailmalla on isompi kuin tämän vuotinen Suomen U20 jääkiekkomaajoukkue
7
179
Vastaukset
- Anonyymi
Markkanen tienaa muuten yksinään enemmän kuin Rantanen Aho Laine Heiskanen yhdistettynä
- Anonyymi
Muutenkin Serbiassa Espanjassa ja Saksassa pelataan enemmän koripalloa kuin maailmalla kendoa hahaa Matteot! 🤣🤣🤣😂😂😂😭😭
- Anonyymi
Btw Mateo Messillä on enemmän rahaa kuin Connor MCDavidilla lucky boy ja kertoo että millä lajeilla on rahaa mitä laittaa haisemaan+Arabia Naldo not 🐐)
- Anonyymi
Kakkakärpästen pulputteluja.
Suomessa ei ole omaehtoista jalkapallokulttuuria. - Anonyymi
Jääkendopoikia harmittaa!!!
- Anonyymi
Kaikki tietää, että jääkendo on marginaalia.
- Anonyymi
Mänttikuulamoukilla liian monta puskuharjoitusta takana jo junnuiässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15415065Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va536116SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754373Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm734148"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593