... sait tietää että alalle tulee puskista uusi tulokas, Onnibus, alkaen 1.1.2012?
Tuolloinhan vielä paronit ja paronimieliset pitivät Pekkaa ja Lauria pelleinä, nauraen heille. Tähän liittyen lisäkysymys paronimielisille:
Missä olit ja mitä teit silloin kun tajusit että pelleinä pidetyt Pekka ja Lauri ovatkin neroja ja tulevat kaatamaan koko tunkkaisen linja-automafian?
Missä olit ja mitä teit silloin kun ...
3
196
Vastaukset
- Anonyymi
Minkälaisissa linja-autoalan hommissa nämä mainitut kaksi pelleä ovat nyt, 28.12.2024?
- Anonyymi
Eiväthän he olleet sukuoikeussyöttiläitä ja niin muodoin heillä oli mahdollisuus siirtyä synnyttämään uusia menestystarinoita esimerkiksi rautateille ja jopa ulkomaille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiväthän he olleet sukuoikeussyöttiläitä ja niin muodoin heillä oli mahdollisuus siirtyä synnyttämään uusia menestystarinoita esimerkiksi rautateille ja jopa ulkomaille.
Jepjep, heille ANNETTIIN mahdollisuus siirtyä pois linja-autobisneksestä.
No Pekasta en ihan varma ole onko hän mitenkään mukana vanhan liiton "sukuoikeus" firmassa nimeltä Möttö Oy tai Ky.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614418KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523261Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492544Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?532524- 1102235
- 241893
- 231662
- 301626
- 1691530
- 361265