On vaikea järjellä selittää mitä se on mutta jotain osaan kertoa...se on sitä kun kuulen läheisen sanovan, heivaa se ämmä ja etsi kaltaisesi tai puolituttu mies sanoo, se nainen on sisältä tyhjä, parempiakin on. Ne ei todellakaan voi ymmärtää mitä tunnen sinua kohtaan, mulle kelpaat juuri sellaisena kuin olet, en pyydä muuttumaan, en. Mulle ei kelpaa se minkälaisia muut pitää itselleen sopivina. Sinussa on paljon hyvää mikä ei kovan muurin takaa paljastu,,kaunis ja lämpöinen sydän, sen huomasin ja tunsin ja niihin rakastuin, muut ei sitä ole huomanneet ja mulle nuo pienet hetket on myös niitä aarteita mitkä koin ja säilytän, ehkä vielä joskus saisin sinut luottamaan minuun ja voisin yhdessä kanssasi poistaa pelkoja ja karkoittaa möröt pois? Olet rakas jota miettiessä hymyilen hölmönä, onneksi et ole näkemässä😄 tässä tämänhetken sielunmaisemaani kuvastavaa musiikkia.. https://youtu.be/apj1C25ymNU?si=-Fr8qH644bn8rkuy
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rakkaus sokaisee. Usein käy niin, että kun siitä herää niin ihmettelee miksi ihmeessä edes oli kyseisen henkilön kanssa. Rakkaus vääristää ja saa asiat näyttämään joltain mitä ei välttämättä ole olemassa.
Sitä heräämistä oonkin ootellut. Ei se aina mene noinkaan. Elämää jo paljon takana ja tämä tuntuu näiltä Once of lifetime.......eli kauan elänyt eikä vastaavaa tullut kohdalle ennen häntä...on tässä jo järkeäkin mukana jo mutta aina palaan häneen. Muutama on minua hänen jälkeen lähestynyt mutta mielummin yksin kun ei kolahda.
Samat ajatukset, ei vaan kolahda muut. Miksi olet erossa omasta kaivatusta?
En tänne sitä avaa. Jos jotain niin välimatkaa paljon ja sulateltavaa ainakin minulla ja uskon että hänelläkin...
Minulla on samankaltainen tilanne. Itse en pelkää, mutta hän pelkää, enkä tiedä miksi. Sen hän on kuitenkin itse sanonut, että pelkää. Tilanne on erikoinen, mutta itse en pelkää yhteyttä hänen kanssaan. Minua ei estäisi mikään, mutta minä en voi toista kontrolloida. Tätä on jatkunut sairaan pitkään, eikä se koskaan lopu. Satuttaa vaan elää yksin kun tietää, ettei voi enää rakastua kehenkään muuhun ihmiseen ja joutuu olemaan erillään.
-joku nainen vain-