Kertokaa rehellisesti, mitä mieltä asiasta olette.
Miksi miehen pitäisi olla naista pidempi ?
Anonyymi-ap
23404
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei kai rakkaus katso minkä pituinen mies on . Toisille se on hyvin tärkeää . Yksi ruotsalainen julkkis on miestään päätä pitempi ja se ei heidän suhdettaan mitenkään häiritse
Yksi toinen jossain ulkomailla on naimisissa lyhytkasvuisen miehen kanssa joka on vissiin siinä 130 pitkä ja nainen siinä näillä 160 ja 170 pitkä heillä on lapsia ja ovat onnellisia toistensa kanssa . En minäkään tiedä miksi miehen on oltava pidempi , joillekin se on oikei; pakkomielle . Appiukkoni jota en ehtinyt koskaan nähdä oli 167 pitkä ja vaimonsa hieman samaa pituutta . Löysin hänen passinsa nuoruuden ajoilta , ja siksi tiedän miten pitkä hän oli. Poikansa ihan hieman pidempi . Joten ihmiset jotka ovat sinut itsensä kanssa eivät kyttää pituuteen vaan ihmiseen ja hänen luonteeseensa .
Olisiko siksi, että mieästä on aina pidetty naisen päänä. Hah.
Tilastollinen tausta. Miehet lienevät keskimäärin pitempiä kuin naiset.
Lyhyempiä naisia on enemmän tarjolla.
Itseään pitempiä naisia kaipaavilla ko. piirre lienee joku luonteen ominaisuus?
Fetisismi / fetissi ?
Mitä väliä pituudella. Olemme ihanaiseni kanssa sentilleen saman pituisia. Tässä joulun molemmin puolin ahkerasti astuneet vaa-alle ja painokin ollut täsmälleen sama (+/-70), tosirakkautta😊
Marketissa näkee usein, iso nainen edellä ja pieni kuiva mies perässä.
Etkö näe niitä ollenkaan, joissa juttu menee toisin päin; keskivartalollaan kymmentä potkupalloa kantava mieäs ja pieni, hentoinen, hutera naisimmeinen peränpitäjänä.
Näkee vaikka mitä jos katsoo.
Pituudella ei ole merkitystä, jos tilillä on riittävästi euroja.
Kaikki eivät naiskentele rahaa.
En kyllä olisi itseäni lyhyemmän miehen kanssa. Ehkä jos olisin pidempi mutta olen jo itsekin tumppi.
Tuon ymmärtää.
En tiedä, missä noin on sanottu, että pitäisi olla pidempi.
Itse olen noin 165 pitkä ja mieheni 172 ja hyvin pyyhkii. JOs laitan korkkarit olen usein pidempi kuin mieheni ja eipä sillä ole ollut mitään merkitystä mihinkään.
Olen varmasti massasta poikkeava mielipiteineni mutta minusta lyhyehköt miehet ovat seksikkäitä ja maskuliinisia, kun taas pitkät ovat jotenkin kömpelöin oloisia.
Ehkä joskus aateltiin sitäkin että naista isompi mies on turva naiselle. Mut nykyisin koko ei takaa turvaa. Päinvastoin pieni hintelä mies piiloutuu naisen selän taakse.
🤣vitsi vitsi. Vai oliko?
Siili4
Miehen pitää olla pitkä ja naisen pitää olla hoikka, mäihän sitä ennen ajateltiin.
Turva on muutakin kuin iso koko.
Kuka on sanonut, että pitäisi ?
Ettekö te tajua, että miehet on YLEENSÄ pitempiä kuin naiset.
Mieheni 10 cm minua lyhempi. Kun suudellaan ja rakastellaan, ei kukaan ole jalkopäässä katsomassa kenen jalat ylettyy mihinkin. Huulet ja vartalot kohtaa ihanasti vaakatasossa.
Ei pidä olla, mut saa olla pidempikin.
Aika monilla lyhyillä miehillä on pitempi puoliso.
Nuorena mina 1.88 vaimo 1.50 , sängyssä yhtäpitkiä ;´-)
Gubbe 77
Makuasia.
Niin on useimmiten, minkäs teet.