Miksi miehen pitäisi olla naista pidempi ?

Anonyymi-ap

Kertokaa rehellisesti, mitä mieltä asiasta olette.

16

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kai rakkaus katso minkä pituinen mies on . Toisille se on hyvin tärkeää . Yksi ruotsalainen julkkis on miestään päätä pitempi ja se ei heidän suhdettaan mitenkään häiritse
      Yksi toinen jossain ulkomailla on naimisissa lyhytkasvuisen miehen kanssa joka on vissiin siinä 130 pitkä ja nainen siinä näillä 160 ja 170 pitkä heillä on lapsia ja ovat onnellisia toistensa kanssa . En minäkään tiedä miksi miehen on oltava pidempi , joillekin se on oikei; pakkomielle . Appiukkoni jota en ehtinyt koskaan nähdä oli 167 pitkä ja vaimonsa hieman samaa pituutta . Löysin hänen passinsa nuoruuden ajoilta , ja siksi tiedän miten pitkä hän oli. Poikansa ihan hieman pidempi . Joten ihmiset jotka ovat sinut itsensä kanssa eivät kyttää pituuteen vaan ihmiseen ja hänen luonteeseensa .

    • Anonyymi

      Olisiko siksi, että mieästä on aina pidetty naisen päänä. Hah.

    • Anonyymi

      Tilastollinen tausta. Miehet lienevät keskimäärin pitempiä kuin naiset.
      Lyhyempiä naisia on enemmän tarjolla.
      Itseään pitempiä naisia kaipaavilla ko. piirre lienee joku luonteen ominaisuus?

      • Anonyymi

        Fetisismi / fetissi ?


    • Anonyymi

      Mitä väliä pituudella. Olemme ihanaiseni kanssa sentilleen saman pituisia. Tässä joulun molemmin puolin ahkerasti astuneet vaa-alle ja painokin ollut täsmälleen sama (+/-70), tosirakkautta😊

      • Anonyymi

        Marketissa näkee usein, iso nainen edellä ja pieni kuiva mies perässä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Marketissa näkee usein, iso nainen edellä ja pieni kuiva mies perässä.

        Etkö näe niitä ollenkaan, joissa juttu menee toisin päin; keskivartalollaan kymmentä potkupalloa kantava mieäs ja pieni, hentoinen, hutera naisimmeinen peränpitäjänä.


    • Anonyymi

      Pituudella ei ole merkitystä, jos tilillä on riittävästi euroja.

      • Anonyymi

        Kaikki eivät naiskentele rahaa.


    • Anonyymi

      En kyllä olisi itseäni lyhyemmän miehen kanssa. Ehkä jos olisin pidempi mutta olen jo itsekin tumppi.

    • Anonyymi

      En tiedä, missä noin on sanottu, että pitäisi olla pidempi.

      Itse olen noin 165 pitkä ja mieheni 172 ja hyvin pyyhkii. JOs laitan korkkarit olen usein pidempi kuin mieheni ja eipä sillä ole ollut mitään merkitystä mihinkään.

      Olen varmasti massasta poikkeava mielipiteineni mutta minusta lyhyehköt miehet ovat seksikkäitä ja maskuliinisia, kun taas pitkät ovat jotenkin kömpelöin oloisia.

      • Anonyymi

        Ehkä joskus aateltiin sitäkin että naista isompi mies on turva naiselle. Mut nykyisin koko ei takaa turvaa. Päinvastoin pieni hintelä mies piiloutuu naisen selän taakse.
        🤣vitsi vitsi. Vai oliko?
        Siili4


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ehkä joskus aateltiin sitäkin että naista isompi mies on turva naiselle. Mut nykyisin koko ei takaa turvaa. Päinvastoin pieni hintelä mies piiloutuu naisen selän taakse.
        🤣vitsi vitsi. Vai oliko?
        Siili4

        Miehen pitää olla pitkä ja naisen pitää olla hoikka, mäihän sitä ennen ajateltiin.

        Turva on muutakin kuin iso koko.


    • Anonyymi

      Kuka on sanonut, että pitäisi ?

    • Anonyymi

      Ettekö te tajua, että miehet on YLEENSÄ pitempiä kuin naiset.

    • Anonyymi

      Mieheni 10 cm minua lyhempi. Kun suudellaan ja rakastellaan, ei kukaan ole jalkopäässä katsomassa kenen jalat ylettyy mihinkin. Huulet ja vartalot kohtaa ihanasti vaakatasossa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      80
      6552
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      148
      6087
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      501
      3916
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      123
      2371
    5. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      42
      1539
    6. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      420
      1458
    7. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      74
      1265
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      47
      1094
    9. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      61
      1076
    10. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      143
      1033
    Aihe