9.11 & WTC:n Tornit,

Uusimpien Galluppien mukaan joka toinen New Yorkilainen pitää Bushin hallintoa syyllisenä WTC-iskuihin. Asiaa varmaankin auttaa se, ettei Pentagonista ole vieläkään löytynyt yhtään Boeingin lentokoneen istuinta. Mitä mieltä olette "porvarit" asiasta?
5269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...ettei niitä lentokoneen istuimia ole tainnut löytyä sieltä Pentagonista ainakaan istumakuntoisina edes silloin saman päivän iltana :)
Ja on hyvin luultavaa, että ovat nyt vieneet ne hiukan tulipalossa kärsineet istuimet jo pois, joten enää ei varmaan kannata mennä edes etsimään :)

Äänestä

Näin on nännit, siinä oli melkoinen peli takana.. Paimenet yrittävät pyörittää lammaslaumaansa sotiin ja muuhun, mutta kuka hyötyi? Ei varmasti ketään muu kuin paimenet itse!

Media=propaganda!

Rauhaa.

Äänestä

niin viisaita nuo amerikkalaiset. Neljä vuotta valittaa ja haukkuu presidenttiään, ja kun olisi tulossa aika vaihtaa niin eiköhän anneta hänen jatkaa.
Mutta kyllä ne todennäköisesti olisivat iskeneet vaikka presidenttinä olisi ollut joku muu kuin Bush. Mutta todennäköisesti asiat olisivat nyt paremmin jos presidenttinä olisi ollut joku muu kuin Bush.

Äänestä

ne on varmasti ne illuminaatit kun teki tän. Apuva auttakaa, ei kai minulle ole harhoja?

Äänestä

..mitä siellä amerikassa tapahtuu.
pohdiskele paperiliittoa ja miten pääsisit samaan tilanteeseen......

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kermit, kirjoitti:

Uusimpien Galluppien mukaan joka toinen New Yorkilainen pitää Bushin hallintoa syyllisenä WTC-iskuihin. Asiaa varmaankin auttaa se, ettei Pentagonista ole vieläkään löytynyt yhtään Boeingin lentokoneen istuinta. Mitä mieltä olette "porvarit" asiasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu