Auto aseena

Anonyymi-ap

En tarvitse näköjään aseen kanto/ostolupaa
Minulla on Skoda!
Voin sillä kolata viholliseni vahingoooos.

8

544

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten olisi terapia tai suoraan laitoshoitoon, ellet jo ole?

    • Anonyymi

      Skoodalla voi monta kertaa kolata,ase lähtee kerrasta valtiolle ja omistaja pahnoille.

    • Anonyymi

      Ei kannata skodalla ainakaan autoihin.
      Menee kallista muovia silpuksi ja ohutta metallia mutkalle, jos sellasella ajat jonkun kylkeen.

      • Anonyymi

        Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.

        Vanhan romun kylkeen tuli pieni lommo.

        Kylkeen ajaneen skodan keula oli aivan päreinä.


    • Anonyymi

      Kyllä auto on hyvä tappoväline, mutta silti sitä edelleen pidetään pyhänä lehmänä, johon ei saa kajota. Jos vaikkapa ajat humala päissäsi suojatiellä 8 vuotiaan pikkutytön kuoliaaksi, niin tappovälineen saat silti pitää. Juuri äsken tuli tieto rapakon takaa,jossa New Orleansissa hullu ajoi väkijoukkoon tappane ja haavoittaen ison joukon ihmisiä. Siellä ei poliisi alkanut epäilemään tekijää, vaan ampui heti niinkuin asiaan kuuluukin. Ihme ja kumma kuitenkin,e ttei tästä uutiositu suomessa tavalla,e ttä tekijää epäillään. Mutta kun uudenvuoden yönä ilotulitteista sai 11 ihmistä silmävammoja, niin sitä piti hassusti ja luutuneen tavan mukaisesti muka epäillä. Autoa käytettiin tappo välineenä vähän ennen joulua myös saksassa, joten kyllä auto pitäisi jo laissa säätää tappovälineeksi. Kehtaako joku torvi vielä väittää, ettei auto ole tappo, eli rikoksenteko väline ?

      • Anonyymi

        Autolla on joissakin terroritapauksissa osoitettu aiheutetun vahinkoa ja vaaraa kanssaihmisille.
        Auton vika tuo ei kuitenkaan ole vaan syyhän on sen autonkuljettajan, joten tuo esimerkkisi jostain 8vuotiaan tytön kuolemasta ei millään muotoa ole auton ja tai sen takavarikointiin riittävä syy.
        Niin, ja kai se suojatieonnettomuuteen joutunut kuski määrättiin ajokieltoon, kun se pikkutyttö ei noudattanut itseään koskevaa ennakointivelvollisuuttaan.
        Ei uudenvuodenyönä sattuneita silmävammoja kukaan sinun tapaasi tapahtumattomana pidä.
        Täyttä totta ne on, vaikka sinä et sitä tapahtuneeksi usko.
        Autoa ei katekorisesti voi tappovälineeksi luokitella, rikoksenteko välinehän se lain silmissä jo nykyisellään joissakin tapauksissa voi olla.


    • Anonyymi

      Nih Tuota tarkoitin. Ase on Ase mutta Auto on Auto.
      Voin. sanoa erehtyneeni polkimesta
      ja ajaa liivimiehen yli.👍

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      33
      1472
    2. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      71
      931
    3. Kysymys miehille ...

      Kertokaapas miehet, että miksi monille miehille on niin hirveän tärkeää määritellä mitä mies saa tehdä ja mitä ei ja mil
      Sinkut
      290
      819
    4. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      74
      744
    5. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      258
      710
    6. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      69
      684
    7. Itsensäpaljastelija

      Mikä juttu tämä nyt on. Ulkomaalainen ahdistelee naisia simpsiöllä Ei pysty lukea Lapuansanomista juttua loppuun asti. O
      Lapua
      42
      630
    8. Oot kaunis ja fiksu

      Ja pidän susta kovasti. Tiiäppä se.
      Ikävä
      32
      579
    9. Mikä sua vaivaa

      @?
      Ikävä
      72
      564
    10. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      51
      554
    Aihe