En tarvitse näköjään aseen kanto/ostolupaa
Minulla on Skoda!
Voin sillä kolata viholliseni vahingoooos.
Auto aseena
8
486
Vastaukset
- Anonyymi
Miten olisi terapia tai suoraan laitoshoitoon, ellet jo ole?
- Anonyymi
Skoodalla voi monta kertaa kolata,ase lähtee kerrasta valtiolle ja omistaja pahnoille.
- Anonyymi
Ei kannata skodalla ainakaan autoihin.
Menee kallista muovia silpuksi ja ohutta metallia mutkalle, jos sellasella ajat jonkun kylkeen.- Anonyymi
Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.
Vanhan romun kylkeen tuli pieni lommo.
Kylkeen ajaneen skodan keula oli aivan päreinä.
- Anonyymi
Kyllä auto on hyvä tappoväline, mutta silti sitä edelleen pidetään pyhänä lehmänä, johon ei saa kajota. Jos vaikkapa ajat humala päissäsi suojatiellä 8 vuotiaan pikkutytön kuoliaaksi, niin tappovälineen saat silti pitää. Juuri äsken tuli tieto rapakon takaa,jossa New Orleansissa hullu ajoi väkijoukkoon tappane ja haavoittaen ison joukon ihmisiä. Siellä ei poliisi alkanut epäilemään tekijää, vaan ampui heti niinkuin asiaan kuuluukin. Ihme ja kumma kuitenkin,e ttei tästä uutiositu suomessa tavalla,e ttä tekijää epäillään. Mutta kun uudenvuoden yönä ilotulitteista sai 11 ihmistä silmävammoja, niin sitä piti hassusti ja luutuneen tavan mukaisesti muka epäillä. Autoa käytettiin tappo välineenä vähän ennen joulua myös saksassa, joten kyllä auto pitäisi jo laissa säätää tappovälineeksi. Kehtaako joku torvi vielä väittää, ettei auto ole tappo, eli rikoksenteko väline ?
- Anonyymi
Autolla on joissakin terroritapauksissa osoitettu aiheutetun vahinkoa ja vaaraa kanssaihmisille.
Auton vika tuo ei kuitenkaan ole vaan syyhän on sen autonkuljettajan, joten tuo esimerkkisi jostain 8vuotiaan tytön kuolemasta ei millään muotoa ole auton ja tai sen takavarikointiin riittävä syy.
Niin, ja kai se suojatieonnettomuuteen joutunut kuski määrättiin ajokieltoon, kun se pikkutyttö ei noudattanut itseään koskevaa ennakointivelvollisuuttaan.
Ei uudenvuodenyönä sattuneita silmävammoja kukaan sinun tapaasi tapahtumattomana pidä.
Täyttä totta ne on, vaikka sinä et sitä tapahtuneeksi usko.
Autoa ei katekorisesti voi tappovälineeksi luokitella, rikoksenteko välinehän se lain silmissä jo nykyisellään joissakin tapauksissa voi olla.
- Anonyymi
Nih Tuota tarkoitin. Ase on Ase mutta Auto on Auto.
Voin. sanoa erehtyneeni polkimesta
ja ajaa liivimiehen yli.👍
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1253157IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl652250Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1582178Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al441860- 1471494
Perussuomalaisten onnistunut vappumarssi nostaa kannatusta
Rauhanmarssilla olleiden kimppuun hyökänneiden vassareiden kannatus sen sijaan romahtaa. Suomen Kansa ei selvästikään p81419Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha6241016- 100926
- 106872
- 57823