En tarvitse näköjään aseen kanto/ostolupaa
Minulla on Skoda!
Voin sillä kolata viholliseni vahingoooos.
Auto aseena
8
541
Vastaukset
- Anonyymi
Miten olisi terapia tai suoraan laitoshoitoon, ellet jo ole?
- Anonyymi
Skoodalla voi monta kertaa kolata,ase lähtee kerrasta valtiolle ja omistaja pahnoille.
- Anonyymi
Ei kannata skodalla ainakaan autoihin.
Menee kallista muovia silpuksi ja ohutta metallia mutkalle, jos sellasella ajat jonkun kylkeen.- Anonyymi
Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä sotke surkeaa Toyotaa laatuautoihin.
Vanhan romun kylkeen tuli pieni lommo.
Kylkeen ajaneen skodan keula oli aivan päreinä.
- Anonyymi
Kyllä auto on hyvä tappoväline, mutta silti sitä edelleen pidetään pyhänä lehmänä, johon ei saa kajota. Jos vaikkapa ajat humala päissäsi suojatiellä 8 vuotiaan pikkutytön kuoliaaksi, niin tappovälineen saat silti pitää. Juuri äsken tuli tieto rapakon takaa,jossa New Orleansissa hullu ajoi väkijoukkoon tappane ja haavoittaen ison joukon ihmisiä. Siellä ei poliisi alkanut epäilemään tekijää, vaan ampui heti niinkuin asiaan kuuluukin. Ihme ja kumma kuitenkin,e ttei tästä uutiositu suomessa tavalla,e ttä tekijää epäillään. Mutta kun uudenvuoden yönä ilotulitteista sai 11 ihmistä silmävammoja, niin sitä piti hassusti ja luutuneen tavan mukaisesti muka epäillä. Autoa käytettiin tappo välineenä vähän ennen joulua myös saksassa, joten kyllä auto pitäisi jo laissa säätää tappovälineeksi. Kehtaako joku torvi vielä väittää, ettei auto ole tappo, eli rikoksenteko väline ?
- Anonyymi
Autolla on joissakin terroritapauksissa osoitettu aiheutetun vahinkoa ja vaaraa kanssaihmisille.
Auton vika tuo ei kuitenkaan ole vaan syyhän on sen autonkuljettajan, joten tuo esimerkkisi jostain 8vuotiaan tytön kuolemasta ei millään muotoa ole auton ja tai sen takavarikointiin riittävä syy.
Niin, ja kai se suojatieonnettomuuteen joutunut kuski määrättiin ajokieltoon, kun se pikkutyttö ei noudattanut itseään koskevaa ennakointivelvollisuuttaan.
Ei uudenvuodenyönä sattuneita silmävammoja kukaan sinun tapaasi tapahtumattomana pidä.
Täyttä totta ne on, vaikka sinä et sitä tapahtuneeksi usko.
Autoa ei katekorisesti voi tappovälineeksi luokitella, rikoksenteko välinehän se lain silmissä jo nykyisellään joissakin tapauksissa voi olla.
- Anonyymi
Nih Tuota tarkoitin. Ase on Ase mutta Auto on Auto.
Voin. sanoa erehtyneeni polkimesta
ja ajaa liivimiehen yli.👍
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh791954Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971683- 1481260
- 59698
- 225697
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6656- 56600
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako195563- 46498
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337472