IS kirjoittaa mitä kaikkea lääkärit joutuu poistamaan peräaukoista - Suomessa!

Anonyymi-ap

IS 30.12.-24/ lainaus netti-jutusta.

"Nämä ovat esimerkkejä tavaroista, joita on poistettu ihmisten peräsuolista Tampereen yliopistollisessa sairaalassa.

Taysin ensiapuun tulee vuosittain noin kymmenen potilasta, joiden peräsuolesta joudutaan poistamaan jokin esine, kertoo gastrokirurgi Timo Tomminen.

– Onneksi iso osa saadaan ensiavussa poistettua, hän sanoo.

Noin puolessa tapauksista vierasesine pitää poistaa nukutuksessa tai tehdä leikkaushoito."...
Poistettu on jopa elintarvikkeita, kuten omena ja munakoiso.

Voi vain arvata, miksi esineet ovat peräsuoleen päätyneet.

Syy saattaa olla se, että ihminen on heittäytynyt harrastamaan peppuseksiä sitä sen enempää miettimättä.

– On voinut tulla olo, että haluaa työntää sisään jotain, mutta käsillä ei olekaan mitään turvallista lelua, sanoo erityistason seksuaaliterapeutti Tiina Böhling-Salonen Sexposta.

Böhling-Salonen on koulutukseltaan myös kätilö, ja hän on ollut töissä Tyksin Naistenklinikalla.

– Muistan ainakin, että suolesta on poistettu kurkku ja sellaisia dildoja, joita ei ole tarkoitettu anaaliseksiin. Joskus taisi olla myös joku kruunukynttilä.
Jos anukseensa haluaa jonkun esineen työntää, kannattaa valita sellainen, joka on tähän tarkoitukseen suunniteltu. Leveä stopperi on keskeisen tärkeä ominaisuus anustapissa ja muissa anaaliin tarkoitetuissa seksileluissa.
(Kuva: Colourbox, kuvankäsittely: IS)

Peppuseksiä on harrastettu iät ajat, mutta vasta viime vuosina se on alkanut päästä eroon tabun luonteestaan.
Jne.
>>>
TEKSTI JATKUU linkissä
netti IS
https://www.is.fi/terveys/art-2000010932988.html _
⚠️⚠️⚠️
HYVÄÄ UUTTA ANAALISEKSI YM. VUOTTA KAIKILLE SEKSI-PERVOILLE !!!2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
Myös Heinolaan ym.!

1

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jutun testissä oli alussa myös tämä...
      "KYNTTILÖITÄ, shampoopulloja, suihkunpää, dildoja ja taskulamppu.

      Nämä ovat esimerkkejä tavaroista, joita on poistettu ihmisten peräsuolista Tampereen yliopistollisessa sairaalassa.

      Taysin ensiapuun tulee vuosittain noin kymmenen potilasta, joiden peräsuolesta joudutaan poistamaan jokin esine, kertoo gastrokirurgi Timo Tomminen.

      – Onneksi iso osa saadaan ensiavussa poistettua, hän sanoo.

      Noin puolessa tapauksista vierasesine pitää poistaa nukutuksessa tai tehdä leikkaushoito."...etc.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4180
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3969
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      36
      3472
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2883
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2719
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2522
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2124
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      12
      1216
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1157
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      1006
    Aihe