Finnish Boxing - Tiukka Tammikuu edessä!

Anonyymi-ap

Tänään klo 23:59 kaikkien ydinaseiden (siis sen yhden) laukaisukoodit vaihdetaan uusiin, kun vuosi vaihtuu ja Jari Vanne aloittaa nyrkkeilyliiton toiminnanjohtajana.

Ylihuomenna 2.1 liiton avauskokous Rauman Toripöllössä. Happy Hour klo 17-19, iso III-tuoppi jäillä 4,20e.

Perjantaina 3.1.2025 Professori Augustinin hautajaiset Hietaniemen kappelissa klo 13:30.

Maanantaina 6.1.2025 alkaa leiritys Maunulassa: Pera vierailee sparrailemassa Onni Ajomaata ja Pentti Keitaa. Nuorna vitsa väännettävä, kuu kiurusta kesään, kolme iskua kolibrista.

Keskiviikkona 8.1.2025 Augustinin sukuseura kokoontuu käsittelemään Chris Hirnin nimenmuutospyyntöä.

Perjantaina 10.1.2025 Pentti Keita lentää Selesmaiden mukana takaisin Angolaan. Tarkoitus on otella siellä ammattilaisdebyytti kevään aikana.

Maanantaina 20.1.2025 Donald Trump astuu virkaan ja neuvottelut ydinasetoimituksista ja horneteista voidaan taas aloittaa. Suomen sotahullu kansa kaipaa lisää rautaa osaaviin käsiin. Sture Jazz Bar ja Olle Ekman vapisevat jo saksofoniensa kera.

Todella tiukka alkuvuosi on edessä!!!! HYVÄ JARI!!!!!

2

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pena tyrmäsi Peran heti ensimmäisessä sparrierässä!

      ANGOLA RULES!!!!!

      • Anonyymi

        Johtui kuulemma vain liukkaasta kanveesista. Loput erät Pera hallitsi jaloillaan sparria, liikkuen ympäri kehää neuvokkaasti.

        Augustinin suku ei ole vieläkään käsitellyt Hirnin nimiasiaa. Elossa olevia sukulaisia ylipäätään on todella vähän. EBU-Pepen vaimo sanoi, että ihan sama. Jos näillä mennään, Hirn on pian viralliselta nimeltään Christian Adolf Augustin. Eli CAA. CAA-liitto haastaa vielä WAA-liiton, sanokaa minun sanoneen.

        Pentti Keita Angolassa leirityksessä, ottaa kaikkien aikojen nuorimpana ammattilaisdebyytin Ugandan puolella Kampalassa 19.4.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5201
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4925
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3389
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2966
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2292
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1728
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1289
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      78
      1280
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      1000
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      927
    Aihe