Dingo elokuvan on nähnyt jo yli 62000 katsojaa vaikka se on ollut levityksessä vasta muutaman päivän. Elokuva on jo tällä hetkellä vuoden 2024 listalla sijalla 8.
Tämä vain osoittaa sen että uutta musiikkia olisi kannattanut ehdottomasti julkaista elokuvan kanssa samaan aikaan. Ilmeisesti biisejä, hyviä sellaisia ei enään tehdä.
Dingo elokuva TOP 1
5
693
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikkea sitä ihmiset menevätkin katsomaan, itse en mene vaikka ilmaiseksi pääsisin.
- Anonyymi
Voisi luulla että leffan hyvä menestys nostaa myös keikkakysyntää. Biisit ovat niin tarttuvia, että nuorisoa varmasti riittää keikoille ja sitä myötä kysyntää festareille.
- Anonyymi
Joo, dingolla menee nykyisin todella huonosti kun se soittaa pienissä kyläbaareissa joissa on vain kourallinen kuuntelijoita.
- Anonyymi
Ja paskat. Dingo on kovassa nosteessa. Itseasiassa bändin hintalappu keikalle on sen verran kova että kyläbaarit jää väliin. Tuvathan ovat olleet tänä vuonna täynnä.
Nuoria faneja on tullut lisää valtavasti.
Aina löytyy näitä jotka eivät tiedä asioista mitään.
Leffa taitaa rikkoa 100000 katsojan rajan ja sen on kova saavutus ko. genren elokuvalle.
- Anonyymi
Kuka helevetti on niin pimeä että Dingoo menee kuuntelee, ei kukaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012180Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.3021980Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1111950Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441781Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2091637- 341415
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii291225Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941143Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤701130- 511077