Taas uusi yksinäinen vuosi edessä

Loppu elämä kärsimystä kiitoksia
22458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Miksi et kykene muuttamaan elämääsi paremmaksi?

Äänestä
  • Rakastuin väärään ihmiseen

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Rakastuin väärään ihmiseen

    Miksi tämä tarkoittaa sitä, että sinulla on loppuelämä kärsimystä?

    Äänestä

  • Ei anneta muuttaa tuhotaan elämää

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Ei anneta muuttaa tuhotaan elämää

    Etkö hallitse omaa elämääsi? Miksi ei anneta muuttaa?

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Etkö hallitse omaa elämääsi? Miksi ei anneta muuttaa?

    Luuseri on luuseri ja sosialisti, ei sellainen kykene edes ajattelemaan, että ottaisi itse vastuuta elämästään.

    Äänestä

Ei kerkee

Äänestä
  • Haluamallesi asialle on aina aikaa

    Äänestä

En elä enää pitkään

Äänestä
  • Älä huoli en minäkään saavat muut juhlia sitten sitäkin

    Äänestä

Ihan ihme pskaa taas tääki alotus. Kaikki lähtee susta ittestäs. Rakasta vttu etäältä

Äänestä
  • Lähteekö sairauskin? Vaihdetaanko paikkoja? Sitä minäkin pelle! Älä tuu lässyttää kun et mitään mistään tiedä!

    Äänestä

Aloittaja joku edunvalvonnassa oleva psyyketapaus.

Äänestä
  • Pikemmin sinä siinä joka olet olevinasi muita parempi.
    Onko kenties saatu lyhyt pinna ihan syntymälahjana 🥳

    Äänestä

  • En ikävä kyllä ole missään valvonnassa ainakaan tietääkseni mutta sitähän minä en voi tietää jos joku tarkkailee ja valvoo asioitani.

    Äänestä

Itseäsikö kiittelet? Palstalla kaikki ovat syyttömiä tähän. Jos et tee asialle mitään, niin näinhän se on ja pysyy. Ihmettä on turha kenenkään täällä odottaa tapahtuvaksi

Äänestä

Kaikin mokomin.

Äänestä

Onko tilanne todella noin huono..?

Äänestä

Se voi olla nyt totta, mutta tänä vuonna asia voi muuttua, jos teet muutoksia elämässäsi.
1) Aloita sosiaalinen (myönteinen) harrastus
2) Aloita vapaaehtoistyö
3) Priorisoi oikean elämän kontaktit, kyse ja kuuntele myös muiden kuulumisia
4) Kehitä asennetta ja päätäsi, miksi ihmissuhteet eivät onnistu? Hae keskusteluapua jos et pärjää arjessa tai on haasteita ihmissuhteissa
5) Keskity yhteiseen hyvään ja hyvän tekemiseen yhteiskunnan kannalta, ei vain niin mitä itse voit saada toisilta
6) Ota pää pois perseestä, aloita meditaatio, tänään on päivä 1, 365 päivää edessä tehdä hyviä muutoksia loppuelämääsi varten. Käytä se hyvin.

Äänestä
  • Ota itse pää pois perseestä kun sairastut itse samalla tavalla.

    Äänestä

Kaikki ei vaan ymmärrä. Autistin järki ei riitä juuri mihinkään muuhun kuin netissä lässyttämiseen.

Äänestä
  • Toivottavasti sairastut sinäkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Loppu elämä kärsimystä kiitoksia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu