2025 on ensimmäinen täysi kalenterivuosi, kun Paunu ei aja yhtäkään vuoroa haaksirikkonsa jälkeen!

Anonyymi-ap

2

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosi 2025 on näillä näkymin ensimmäinen kokonainen kalenterivuosi kun Tampereelta Helsinkiin ei ole matkustamiseen houkuttelevia bussivuoroja. Välillä kulkee vain vanhoja lähiliikennebusseja tai erittäin ahtaita vanhoja kaksikerrosbusseja, joiden matkustusmukavuus on esikuviensa Lontoon kaupunkibussien tasoa. Vuosi on kuitenkin vasta alullaan ja nyt jo on tiedossa, että ennen vuoden loppua tilanteeseen tulee isojakin muutoksia. Nyt kannattaa välttää Helsinkiin matkustamista ainakin bussilla ja odotella tulevia uutisia parantuneesta tarjonnasta.

    • Anonyymi

      Valkeakosken Liikenteen tilikausi päättyy 31.1.2025, tuleeko viides peräkkäinen tilikausi, kun ajamisesta on tullut vain tappiota? No tulee tietenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2270
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1307
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1246
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1171
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      894
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      122
      779
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      731
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      21
      582
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      565
    Aihe