Ulkopaikkakuntalaisena olen huomannut Tervalankadun ja Iisvedentien vanhan huoltamon parkissa useita autoja, joista on ikkunat rikki?
Mistä on kyse, sillä autojen lasit olivat rikki jo kesällä siitä ajaessani ja vaikka autokalusto on vaihtunut, on lasit rikki siitä huolimatta?
Lasit rikki autoista?
13
1771
Vastaukset
- Anonyymi
paekalla ollut yrittäjä varmaan huijjas liian monta kertoo,taes aeka monella jiähä suatavia. kaupungin ois hyvä tyhjentöö laani siistimmäks.
- Anonyymi
Missä se yrittäjä on nyt? Lopettiko sitten vaan, mutta tavarat jäi sinne, vai mitä kävi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä se yrittäjä on nyt? Lopettiko sitten vaan, mutta tavarat jäi sinne, vai mitä kävi?
viimeks näen kuopiossa. taetaa olla itkonen liiketoemintakiellossa,käättää pulvaania
- Anonyymi
Pysäköinnin ahkera valvoja vois välillä torilta poiketa tännekin...Mutta apteekissa kävijöitä helpompi sakottaa ....
- Anonyymi
Kukaan ei tee mitää...Siivoo romuja pois .On todella mainos kun saapu" kaupunkiin" turisti.
- Anonyymi
Surullinen tapaus. Kun siinä paikassa oli huolto-asema veikko Itkosen ylläpitämänä se oli paikka jossa kävi mielellään mutta kun tuli sukupolven vaihdos niin alkoi alamäki.
Kannattaisi laittaa kaupungin ukaasi tontin siivoamiseksi ja romuautojen poistamiseksi.- Anonyymi
Jos on rahan puutteeseen loppunut yrittäminen, niin mahtaisiko mikään ukaasi auttaa tontin siivoamiseen…
- Anonyymi
Kyllä joutaisi siivota ja purkaa koko kiinteistön. Puisto tilalle.
- Anonyymi
Siivota!!! Kylän mainos oikein...
- Anonyymi
Kukaan ei tee MITÄÄN? Kaupunki ?varmaan vois jotain keksiä ..Kai joku" lautakunta" on???
- Anonyymi
Voiskohan sen sitten talkoovoimin siivota? Romuautot keräykseen ja pihat siistiksi. Vai kuka sen kiinteistön omistaa? Eikö omistaja ole viimeisimmin vastuussa…?
- Anonyymi
Eipä tapahdu mitään.Hieno mainos!!!
- Anonyymi
kuulin että lähti "istumaan".. vai liekkö vapautunu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17711218
- 545328
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html472576- 372266
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131791Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,431685Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta331332Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v361275Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61096Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo1121014