Nyt kun telkkarista tuli Ghost näkymätön rakkaus niin mieleeni juolahti eräs samanlainen leffa. Elokuva uudempaa huotantoa, mies ei tiedä olevansa kuollut, muistaakseni käy jossain terapiassa jossa kaikki ovatkin kuolleita ja muistaakseni leffaan liittyy kohtaus jossa mies on purjeveneessä kun saa tietää olevansa kuollut. Tuosta purjevene kohtauksesta en ole ihan varma, että onko omaa keksittyä.
Mutta tuollaisia leffoja tuskin montaa on tehty jossa kuolleet jäävät maanpinnalle vaeltamaan.
Mikä elokuva
Anonyymi-ap
0
266
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031023Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137794Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197730Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!29666- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29541Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530