Valta vaihtui rytisten automarkkinoilla

Anonyymi-ap

9

171

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On kyllä aikakin tohon pudota. Tärkein käyttäjäkunta ei enää saa ajokorttia uusittua kun näkö, kuulo ja ymmärrys alkaa reissata

      • Anonyymi

        Kukaan järkevä ei rekisteröi autoaan joulukuussa. Tammikuussa rekisteröity auto on vuoden uudempi. Toyotat eivät mene leasing autoiksi yrityksille vaan tavallisille. Tämän vuoksi niitä rekisteröidään paljon tammikuussa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukaan järkevä ei rekisteröi autoaan joulukuussa. Tammikuussa rekisteröity auto on vuoden uudempi. Toyotat eivät mene leasing autoiksi yrityksille vaan tavallisille. Tämän vuoksi niitä rekisteröidään paljon tammikuussa.

        Minulla on 2000 Corolla jonka rekisteröin 28.12.2000. Nyt 24 vuoden päästä hinta on sama rekisteröitiinkö joulukuussa vai seuraavassa kuussa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minulla on 2000 Corolla jonka rekisteröin 28.12.2000. Nyt 24 vuoden päästä hinta on sama rekisteröitiinkö joulukuussa vai seuraavassa kuussa.

        Skodaan 25 v. menee remontteihin toisen skodan hinta ,Toyotaa ei tarvi tuohon ikään tehdä juuri mitään...
        Tototalla kun ajaa vielä 5 v. jolloin se on 30 v. niin sillä saa saman verran rahaa kun Afrikkaan taksiksi myy kuin mitä 15 V. vanha Skoda maksaa.
        Mutta Skoda ei kelpaa Afrikkaan vaikka ilmaiseksi antaisi...
        (On siihen joku syy) kysykää vaikka autokorjaamoilta ne tietää !
        Kaikki ei vaan sano kun niitä ottaa päähän toyota miehet kun niiden autot ei työllistä niitä.
        Autovaraosaliikeeessakin sanottiin että jos kaikki ajais toyotalla niin liike menisi konkurssiin ja myyjät kortistoon... Sattumalta nekin myyjät ajoi toyotalla.
        Katsokaapa katsastus aseman henkilökunnnan parkki paikalle ihan sama missäpäin suomea tahansa ,niin aika toyota voitttoista niiden autokanta on....kyllä ne tietää mikä pelaa ja mikä ei kun töikseen niveliä repivät.


    • Anonyymi

      Tolvana ostaa auton joulukuussa ja tosinuija jonkun VAG-romun. Wanha vuosikerta happanee käsiin ja DSG-loota paukkuu. Suomen suosituin on nyt ja tulevaisuudessa automerkkien kuningas, halusit tai et: https://www.is.fi/autot/art-2000010938506.html

      • Anonyymi

        Vain tolvana ostaa kauko-aasialaisen Turkissa kyhätyn lelukipon.


    • Anonyymi

      Mistä on kyse, en availe linkkejä.

      • Anonyymi

        Suomen suosituimmaksi automerkiksi ponnisti joulukuussa suomalaisten toinen ikisuosikki Škoda. Mallistonsa perusteellisesti uusinut tsekkimerkki ponnisti kärkeen marraskuun kakkostilalta.

        Toiseksi kiipesi Volkswagen, joka päihitti kolmanneksi vajonneen Toyotan 15 autolla. Maailman suurimman autonvalmistajan rekisteröinnit putosivat joulukuusta neljänneksellä ja vuoden takaiseen verrattuna viidenneksellä.

        Muutoksen tuulia edusti eräällä tavalla myös neljänneksi sijoittunut Tesla. Amerikkalainen sähköautomerkki on usein tehnyt pikavisiittejä tilastojen kärjen tuntumaan, mutta nyt Teslan läsnäolo osoittaisi vakiintumisen merkkejä.

        Marraskuun kuudes tila vaihtui joulukuussa neljänteen ruutuun. Lisäbonuksena sähköautopioneeri nappasi mallipuolella komean kaksoisvoiton.


      • Anonyymi

        Joulukuun merkkitilasto:
        1. Skoda: 945
        2, VW: 683
        3. Toyota: 675

        Joulukuun mallitilasto:
        1. Tesla Y: 346
        2. Tesla 3: 269
        3. Skoda Kamiq: 265


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      164
      4342
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2494
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2162
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1318
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      31
      1162
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1142
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      935
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      115
      860
    Aihe