Mikseivät Antin vihaajat anna meidän keskustella rauhassa Antista ja Antin musasta. On meidän oma asia mistä me tykätään, me ei tarvita ohjeita kuunnella esim. heviä tai rappia. Ei meille tarvitse kertoa turhaan valheita Antista, me ei haluta kuulla niitä. Koko forumkin menee kohta tukkoon Antin haukkumaviesteistä, jotka on ihan turhia. Sama asia jos tulisin jonkun Antin vihaajan lempi artistin/bändin foorumiin ja aloittaisin sata keskustelua joissa haukun artistia/bändiä. Joillekkin on tullut jo pakkomielle Antin haukkumisesta, se on ihan turhaa. Miksi he tulevat edes tänne? Kateellisuudesta vai ihailusta? Jos vain siksi että haluaa haukkua jotakuta, se ei ole tarpeellista. Kertokaa oma mielipiteenne asiasta. Lava on teidän.
Mikseivät Antin vihaajat...
10
777
Vastaukset
- roba
Antissa ei ole mitään vikaa mutta voisitteko kertoa kertokaa miltä tuntuu kuunnella millimetripaperilla kyhättyä sielutonta musiikkia kun ei myö haastavamman musiikin kuuntelijat oikein sitä tahdota ymmärtää
- 4-ever tuiskuttaja
Kaikki eivät tykkää Antti Tuiskun musasta, mutta me tykätä. Ei sen enempää.
- I hate antti
4-ever tuiskuttaja kirjoitti:
Kaikki eivät tykkää Antti Tuiskun musasta, mutta me tykätä. Ei sen enempää.
kutsutko antin paskaa ihan musaksikin...?
hei hei mikä TEILLÄ on..? - Jegro
I hate antti kirjoitti:
kutsutko antin paskaa ihan musaksikin...?
hei hei mikä TEILLÄ on..?Kun oot levoton... Antti on niin rahastus että mua oikeen hävettää niiden fanien puolesta. Eikö ne huomaa rahastusta? Tässä mun kaverin rehellinen kommentti antin keikasta(kaveri oli järjestysmiehenä): Minä: "No mitäs siellä(keikalla)?
Kaveri: "noo, Antti Tuisku laulo siellä lavalla ja heitti jotain onnettoman näkösii tanssiliikkeitä. Fanitytöt oli silti ihan innoissaan..."
Vähän mä nauroin, sillä tiesin ettei tolla kaverilla oo syytä valehella... Antti on surkea. - Sari-Mari
Jegro kirjoitti:
Kun oot levoton... Antti on niin rahastus että mua oikeen hävettää niiden fanien puolesta. Eikö ne huomaa rahastusta? Tässä mun kaverin rehellinen kommentti antin keikasta(kaveri oli järjestysmiehenä): Minä: "No mitäs siellä(keikalla)?
Kaveri: "noo, Antti Tuisku laulo siellä lavalla ja heitti jotain onnettoman näkösii tanssiliikkeitä. Fanitytöt oli silti ihan innoissaan..."
Vähän mä nauroin, sillä tiesin ettei tolla kaverilla oo syytä valehella... Antti on surkea.Kaikki ei tykkää samasta. Ei Antin musa kokonaan sielutonta oo.. Jos sun kaveri (ja moni muu) ei tykkää Antin keikoista, niin ei käy siellä. Mun velikin selittää ihan innoissaan aina kuinka hienoa oli katsella jonkun bändin riehumista lavalla. Niillä on aina jotain maskeja naamassa ym. Mun mielestä se taas näyttää naurettavalta..
- Anonyymi
Täysin turha laulaja. Sillä jätkällä oli suuret puheet Idolsissa, mutta tuotti suuren pettymyksen. Vääntelee lauluja räpiksi. Suomipop kanava on levy-yhtiöiden talutusnuorassa. Jos ajatellaan, miten paljon musiikkia maassamme tehdään. Samat biisi soivat jatkuvasti kanavalla. Erityisesti Antti Tuisku, jonka soittamisen voisi jo lopettaa. Soittakoot ihmiset kotonaan.
Jos saisin päättää, niin Suomipopilla olisi musiikillinen suursiivous. Uusia laulajia ja bändejä sekä biisejä enemmin esiin. Antti Tuiskun levyt pois radiosta. Sitä ei tarvitse pakkosoitattaa joka kerta. - Anonyymi
Munaneiti olevinaan laulaa, taustalla tylsä väritön kone jumputus siihen sitten neidin äänellä vedetään Suomen kieltä raiskaavaa jokellusta.
Tämä minun mielipide jonka raaskin kertoa. Suomessa on hyviä naisääniä ja hyviä esiintyjiä joihin en Tuiskua saa mahtumaan tekemälläkään.. - Anonyymi
en ymmärtäny antin musaa mut nykyään esim toisenlainen tie on hyvä levy jota tykkää kuunnella että poimia sieltä ne tietyt biisit. Tuiskun levyiltä löytyy aina ne tietyt helmet. Toisenlainen tie levyn mun lempparit nimibiisin lisäksi namaste.
- Anonyymi
Eikö Antti Tuiskun kaltaista jodlaajan soittamista voi lopettaa Radiosuomipopilla? He pakkosyöttävät sitä lähes joka päivä. Sama jätkä soi pahimmillaan 2- 3 kertaa päivässä. Paskaa. Uudet laukajat eivät pääse esille ja jodlaajaa soitetaan väkisin. Se on sieltä, minne ei päivä paista. Luultavasti Suomipopin mafia määrää, mitä soitetaan. Uusia tähtiä on jonoksi asti, mutta heille ei anneta mahdollisuutta.
- Anonyymi
Suomi pop ja mainoskanavat soittaa samaa soittolistaa jatkuvalla syötöllä. Itse lopettanut radioiden kuuntelun vuosia sitten ja siirtynyt kokonaan YouTubeen, sieltä mm ACDC, Queen, klassiset rokit soi...
Nykypäivän rimputukset ei sytytä pätkääkään...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370