Tilastoa joulukuusta 2024 tähän päivään

Anonyymi-ap

Katsoin joulukuun alusta tähän päivään tehdyt aloitukset. Niitä oli 220 kpl. Tunnistettavasti varmuudella, niistä oli 190 kpl Senssun, Pasasen tai "Puppen".
Noin 86% uusista aloituksista tulee siis Simonkylästä Vantaalta. Näihin uusiin aloituksiin tulee vastaukset suurimmaksi osaksi samasta osoitteesta kuin aloitukset. Vastauksia on yhteensä 2970 joulukuun alusta.

Tuoreet ensin.

Luetuin tuore aloitus on Asiantravelin
"Tänään täällä thaimaassa vol. 11" 1329 katselukertaa

Toiselle sijalle pääsee puurokeskustelu
"Thaimaalaisesta aamiaispuurosta" 1093 katselukertaa

Kolmannella sijalla myös puurokeskustelu
"Laitetaanko Pasasen puuropuheille piste" 582 katselukertaa

Neljäntenä laulua
"Olen PlayBoy, liukas PlayBoy Varma PlayBoy..." 411 katselukertaa

Hyville sijoille pääsi lääkkeen nimi makruloota
"Bimzelx..."
"Voiko makrulootaa vokata..."

Miniposson kopioaloitukset rakkaastaan eivät kerää suosiota eikä juurikaan vastauksiakaan. Hänhän syyttelee rakastaan perheenhylkääjäksi, kun palstalle kirjoittelee. Joulukuun alusta löysin seuraavat "rakkaan" 2010:n aloitukset tähän päivään 4 kpl otsikoilla "Kun meidän iskä lahjan sai" ja "Suhteiden kesto, laatu ja vammaisuuden mittaaminen", "Tunnelma on tärkeä" sekä "Joulu ja Jeesus".
Nimimerkki 2010 on siis vastuussa 1,8% uusista aloituksista.
Minun, eli "Hukkapalan" tekemiä aloituksia on viisi kpl vaikka sensei ja Pasanen on näkevinään minut joka paikassa. Olen siis vastuussa 2,28% uusista aloituksista. Huomautan tässä kohtaa että en myöskään ole "syylämies" enkä laulujen tekijä, enkä "ChlangMai".

Kautta aikojen toisiksi luetuin aloitus on "Lao Khao viina", jota on katsottu 4889 katselukertaa. Siinä ilmeisesti Senssu pohtii aktiivihiilen mukaan ottamista Thaimaahan halpaviinojen suodattamiseksi.

Ylivoimainen ykkönen kautta aikojen on
"Pattaya ja naiset" 6921 katselukertaa

Vuosien takaa on nostettu myös boniitti-keskustelu
"Rakkaat syö Boniittia aitotonnikalana" 1375 katselukertaa

Mitä tästä opimme? Pari asiaa ainakin. Tämä on noin 85% Simonkylän miehen privaatti palsta. Toinen minkä opimme on se että herjat ja kopiot eivät kiinnosta juuri ketään. Kolmas opittu asia on että naiset on se ykkönen, Thaimaan kuulumiset, ruoka ja juoma on se kakkonen. Ei ole mikään yllätys Pattayan palstalla. Naiset, Thaimaa, ruoka ja viina. Mitäpä muuta mies tarvitsee?

laiffila, Vantaa, joutilaana töissä, puolet vapaalla.

10

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todella hienoa vapaa-ajan käyttöä, mahtavaa, aivan wuuf ja tadaa.

      Kerta kaikkiaan, insinöörikoulutuksesi ei ole mennyt hukkaan.

      Teitkö lumityöt myös, vai onko se roiskeläpän hommia?

    • Anonyymi

      Tilasto on kuin harhaanjohtava ja puutteellinen syystä, että tilaston laatijalla on omia näkemyksiä, joita tahtoo pönkittää.
      Esimerkiksi on laskematta montako syylitystä rakaspopulasta on ladattu, montako aloitusta sinisellä idiootilla on ja montako kommenttia hän on saanut, montako eri amistasoista nimittelynimeä on julkaistu, mikä on kattilaaijaajan älykkyyden taso, koska Laiffi pääsee paratiisiin, montako kertaa senssu ei ole ollut olemassa ja sitten taasen on olemassa, kuka aijaa lapsien kuvia tälle palstalle ym. ja jne.

    • Anonyymi

      Kun on oma lehmä ojassa, niin ei tule ryhtyä väsäämään tuollaista huuhaata.

      Täysin verrannollinen pääartistin julkaistessa omakuvaansa omasta mielestään, sekä myös että on ladannut näkemyksiään existä jotka ei asiasta tiedä ja jos tietäisivät ja kommentoisivat, niin mainittu omakuva saisi pahan kolauksen.

      Aloituksen laatija on mielenvikainen joka on väsännyt kattilakuvia, ja aiheina juuri sitä samaa pakaraa, mitä hän mukamas ei tänne palstalle lataa joka päivä pupettaen.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Lahkon toiminta viittaa jopa pakko-oireiseen neuroosiin, on täysin mahdotonta että minä ja Senssu olisi sama henkilö, siitä on satoja todisteita, tosin jos olet saanut korvamadon joka sinulle selittää että Numball on kaiken takana, sitä on vaikea muuttaa, ja se on mielisairautta, pahimmasta päästä... ja yksi kognitiivisen dissonanssin yleisempiä muotoja.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Lahkon toiminta viittaa jopa pakko-oireiseen neuroosiin, on täysin mahdotonta että minä ja Senssu olisi sama henkilö, siitä on satoja todisteita, tosin jos olet saanut korvamadon joka sinulle selittää että Numball on kaiken takana, sitä on vaikea muuttaa, ja se on mielisairautta, pahimmasta päästä... ja yksi kognitiivisen dissonanssin yleisempiä muotoja.

        Hyvää kuluvaa vuotta Numba, anna Hukkiksen tilastoida kun kaipaa riitaa, onhan sillä ainakin tekemistä, minä en viitsi tämän enempää kommentoida.


      • Anonyymi
        SENSSU kirjoitti:

        Hyvää kuluvaa vuotta Numba, anna Hukkiksen tilastoida kun kaipaa riitaa, onhan sillä ainakin tekemistä, minä en viitsi tämän enempää kommentoida.

        Jep, minusta tämä hukkis pitäisi hakea apua, ei aijailla kattiloita, eikä kuvailla harhojaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jep, minusta tämä hukkis pitäisi hakea apua, ei aijailla kattiloita, eikä kuvailla harhojaan.

        Miksi keskustelet itsesi kanssa.


    • Anonyymi

      Senssu on toki olemassa. Osoite on c/o Senssu, Laholatvankuja 2B 63, 01350 Vantaa, 12 litran soppakattila perätilassa, kahva löysällä ja pohjaan palanut.

      • Anonyymi

        Voiko siinä 12 litran kattilassa tehdä 12 tunnin aamupuuroa?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?

      Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      423
      5568
    2. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      1928
    3. Pikkunaiselle terkkuja

      Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi
      Ikävä
      367
      1864
    4. Kuinka paljon on

      Merkitystä seksillä kun valitset kumppania?
      Ikävä
      122
      1088
    5. Kuvataiteilija Johanna Oras lataa mielipiteensä Miina Äkkijyrkästä Farmilla: "Miinahan oli..."

      Oho! Johanna Oras ottaa kantaa kollega-Äkkijyrkän Farmi-puuhiin. Farmi Suomi -realityssä koettiin v. 2024 todellinen yl
      Tv-sarjat
      5
      1014
    6. Kauniit naiset

      Ketkä ne on suomussalamen kauniimpie naisie?
      Suomussalmi
      27
      928
    7. Olet vieläkin täällä

      Tunnen energiasi. Tunnen että ajattelet minua. En aio koskaan enää ottaa sinuun yhteyttä. Voit ottaa minuun, jos itse h
      Ikävä
      60
      834
    8. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      72
      801
    9. Oishan se coolia

      Kun sais maistaa sun huulia 😘 Mukavaa päivää Hei, just sulle miehelle, josta haaveilen ❤️
      Ikävä
      55
      723
    10. Kuinka hyvin tunnet kaivattusi?

      kuinka hyvin tunnet kaivattusi?
      Ikävä
      37
      714
    Aihe