Led pistokantalamppu

Anonyymi-ap

Kuka tietää mitä tarkoittaa Airam LED TC-S 840 510lm G23 OP lampussa tuo TC-S?

Pari vuotta sitten sähkömies ei tiennyt käykö liesituulettimeen led-lamppu niin yritn etsiä missä tuo TC-S, mutta kaikki loppu, pelkällä G23 löytyi ja näköjään toimii. Tainneet muutkin etsiä samanlaista vanhan tilalle. Jossain luki että led-lamput ei välttämättä toimi kovin pitkään noissa mitkä ei ole suunniteltu ledeille. OP tarkoittaa nähtävästi opaalia, sillä ei kai ole mitään merkitystä.

Melkoisen tiukka painaa paikoilleen pidikkeeseen ja toinen kiinnitys oli jo katkennut. Eivät tajunneet huoltofirmassa kun soitin, luuli että lampun kanta irronnut, laittoi pidikkeen massalla kiinni kun ei ollut mukana uutta. Nyt irtosi taas kun piti lamppu vaihtaa, laitoin itse liimaa, tuskin sekään kestää muuten kuin painamalla takaa vaihtaessa.

Hankala purkaa etulevy ja laittaa takaisin että saa pidettyä kiinni tai liimattua. Aivan liian heppoisia tekevät kiinnitykset ja huonosti suunniteltu koko systeemi. Irrallaan myytävissä kierrelampun pidikkeissäkään ei ole kaikissa vedonpoistajaa, voivat olla vaarallisia. Mahdollsimman halvalla tehtyjä.

0

125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

        Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
        Kalajoki
        100
        4492
      2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

        Oliko mökkiläinen taas?
        Hyrynsalmi
        27
        2385
      3. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

        Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
        Maailman menoa
        108
        2184
      4. Mitä sinä mietit

        Mies?
        Ikävä
        200
        2179
      5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

        Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
        Maailman menoa
        406
        1903
      6. Sinä eräs, pyydän......

        AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
        Ikävä
        169
        1493
      7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

        Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
        Perussuomalaiset
        100
        1269
      8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

        Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
        Tunteet
        32
        1075
      9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

        Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
        Ikävä
        72
        976
      10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

        Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
        Ikävä
        79
        850
      Aihe