Mietityttää

Anonyymi-ap

Moikka, haluaisin kysellä, että mitä minun pitäisi tehdä kun lähettelin seksuaalissävytteisiä viestejä 17 vuotiaan kanssa olin itse tuolloin 21. Kyseinen henkilö oli aloitteellinen toiminnassa ja kertoi, että täyttäisi pian 18 vuotta. Viestittely oli erillaisia ehdotuksia mitä voisimme tehdä yhdessä. Ja lähetimme toisillemme yhdet kuvat myös. Näissä kuvissa meillä oli kuitenkin vaatteet päällä. Lopetin juttelun kuitenkin kun tajusin että se ei ollut varmaan ok. Nyt tapahtumista on kulunut aikaa, mutta itselleni tuli todella syyllinen ja rikollinen olo tästä tapahtuneesta. En tiedä mihin rikokseen olen syyllistynyt.

2

722

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuskin mihinkään suojaikäraja täytty ja tyttö/neito/nainen oli tsekin halukas eli kyse ei ollut ahdistelustakaan kaipa noistakin halutessaan sais väännettyä vaikka ja mitä

      • Anonyymi

        Suojaikäraja Suomessa on 16 vuotta. Sen ikäiset itse päättävät omasta seksuaalisuudestaan ja heidän kanssaan voi vaihtaa seksisisältöisiä viestejä. Aloittajan tapauksessa nainen oli 16 vuotta täyttänyt joten viestien lähettely ei ollut rikos.

        Poikkeuksena toki se, jos viestien lähettäjä on luottamus- tai auktoriteettiasemassa viestin kohteeseen nähden. Tällöin suojaikäraja on 18 vuotta.

        https://www.hyvakysymys.fi/artikkeli/mita-suojaikaraja-tarkoittaa/


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      160
      3018
    2. Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten
      Maailman menoa
      501
      2595
    3. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      34
      1305
    4. Sinun ja kaipaamasi törmääminen

      Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?
      Ikävä
      98
      1300
    5. Ammuskelua Eliaksenkadulla

      Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?
      Tornio ja Haaparanta
      19
      1165
    6. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      45
      1049
    7. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      293
      965
    8. Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan

      Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti
      Työn hakeminen
      42
      920
    9. Ymmärrätköhän nainen

      Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi
      Ikävä
      109
      916
    10. Olen pahoillani jos kärsit.

      Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.
      Ikävä
      34
      870
    Aihe