Olen ollut töissä Puolustusvoimissa ja kokenut isänmaallisuutta.
Sairastuin vakavasti ja Suomen terveydenhuollosta en saa apua. Moni muukin jää ilman hoitoa tällä hetkellä. Miten hallitus ja Suomen Presidentti voi kuvitella, että kun terveydenhuolto on alasajettu, kansalaisten isänmaallisuus säilyy? Veroja kuitenkin maksamme tähän maahan reilusti.
Jos sota syttyy vien omat nuoreni pois Suomesta. Meidät tämä maa on pettänyt.
Terveiset Presidentille ja hallitukselle
Anonyymi-ap
4
162
Vastaukset
- Anonyymi
Da da, Pjotr
- Anonyymi
Terveiset presidentille ja hallitukselle eivät mene perille tätä kautta!!
Koitapa oikeaa osoitetta ettei valituksesi mene hukkaan!! - Anonyymi
Jännä juttu.
Eikö vakavaan sairauteen saa apua.
Ehkä se ei ole vakava tai ei ole sairaus.- Anonyymi
Ei saa.
Tämän vuoden alusta monesta kunnasta loppui lääkäripalvelut.
Miten pääset erikoislääkärille kun et saa lähetettä mistään.
Osa ihmisistä tulee kuolemaan hoidon puutteeseen, koska ei ole varaa lähteä taksilla kauemmas lääkäriin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p576483Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3455538Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685176Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1414962Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204210Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite412876Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202706Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32488Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282437- 792126