"Hallitukselta puuttuu taito ohjata talous kasvuun."
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000010937121.html
Voiko tuota selkeämmin ilmaista.
Minäkin tunnen myötähäpeää
Anonyymi-ap
3
77
Vastaukset
- Anonyymi
Eivät ole ymmärtäneet kysyä neuvoa tältä palstalta!! Voi voi sentään! Laita ihmeessä ohjeet heille vaikka sähköpostilla kun kerran tietäjä olet!
- Anonyymi
No ei. Me verovelvolliset maksamme ministereille ja avustajilleen kovaa liksaa siitä, että he hoitavat homman. Meillä on oikeus vaatia osaamista ja tuloksia luottamuksen ja liksan vastineeksi.
- Anonyymi
30 vuotta vallankahvassa roikkunut kokoomus on tuhonnut koko maan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522155
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3361358Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941315- 1571198
- 681021
- 35958
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31909Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59878Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46819