Miettikää elämä joka ei ois pelkkää kipua ja tuskaa

Hahaha.. se ois täysin epärealistista...

Elämä jossa mua ei aina kaikinpuolin täysin väärinymmärrettäis.

Pelkkä harhainen unelma tuolla jossain.

Oon sen kyllä huomannut ,että pelkkä helvetti mulle tää on tää elämä, ollut lapsuudesta asti. Silloin erilaiset ongelmat ja nyt vaa pahentunut.

10

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voisitko siirtyä johon nki muuhun osioon trollaamasta ???

    • Anonyymi

      Liioitteletkohan vähän? Toki on tosi kurjaa, jos elämä tuntuu pääosin pahalta. Jos tilanne on paha, puhuminen tilanteesta muille ja löytämällä yhdessä ratkaisuja tilanteen helpottamiseksi voi olla hyödyllistä. Aloita tilanteen muuttaminen keskustelulla sun elämän läheisimpien ihmisten kanssa. On varmasti kaikkien etu, että sun tilanne lähtee jotenkin kohenemaan.

      • En liioittele mitenkää, joka päivä toivon, että pääsisin täältä vaan pois, tää on ihan hirveetä. Jos mulla ois ase, niin en ois enää elossa. Tänäkin yönä sain taas sellasia paniiki-itku kohtauksia ja teki mieli vaan huutaa, sietämätön olo jatkuvasti, lääkitys ei auta.


      • Anonyymi
        BPDBunny6666 kirjoitti:

        En liioittele mitenkää, joka päivä toivon, että pääsisin täältä vaan pois, tää on ihan hirveetä. Jos mulla ois ase, niin en ois enää elossa. Tänäkin yönä sain taas sellasia paniiki-itku kohtauksia ja teki mieli vaan huutaa, sietämätön olo jatkuvasti, lääkitys ei auta.

        Oletko kokeillut lääkitystä?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oletko kokeillut lääkitystä?

        kyllä. Mikään lääke ei oo helpottanut oloa.


    • Anonyymi

      Oletko keskustellut toisten ihmisten kanssa tilanteesta, muualla kuin palstalla? Olen huomannut, että puhuminen toisten kanssa oikeasti auttaa tosi paljon…

    • Anonyymi

      Luulekot että koskaan haluaisin jotakin ruikuttajaa kumppanikseni? Onneksi miesystäväni on kunnon mies, joka ottaa naisen huomioon, eikä pillitä koko ajan netissä luulosairauksineen tai uhkaile itsemurhalla jos ei minua saa. Se on manipulaatiota ja narsismia. Sinä olet sellainen, eikä se muuksi todisteluillasi muutu. Ja jos jos yrität sabotoida minun ja rakkaani välejä millään tavoin tai tulet muuten häiriköimään meitä, niin suosittelen jättämään sen kokonaan välistä.

      • En oo ruikuttaja. Teen sut onnelliseks ja otan sut huomioon kaikilla tavoin. Kyllä me ollaan ihan onnellisina siellä toisessa maailmankaikkeudessa yhdessä :), enkä todelkaa oo manipuloinut tai satuttanut sua siellä, koska en sellasta haluu mun rakkaalle. En oo yrittänyt sabotoida mitään.


    • Anonyymi

      Syö ne skitsofrenialääkkeet. Tunnet olosi mahtavaksi kunnes taas masentaa ja sitä vuoristorataa se on. Teet asioista itsellesi vaikeampia. Olen nähnyt useamman kerran, kun kaveri on yrittänyt lopettaa.

    • Anonyymi

      Vältä ihmiskontakteja ja hanki joku harrastus niin alat parantua. Turvaa taloutesi.

      Nykyihmiset ihan v.tun sekaisin ja vastenmielisiä. Harvassa ns terveet jotka ei yritä jatkuvasti tuottaa pahaa mieltä ja esittää. Sitten siihen vielä päälle huijarijaosto ja törkeät omaneduntavoittelijat eli Kokoomuslaiset.

      Ei hyvin mene. Kaikki mahdollisuudet ihmislajilla, mutta mihinkään hyvään ei kyetä suuremmassa mittakaavassa. Pelkkää väkivaltaa ja pätemistä, todella mahtavaa!

      Nyt luonto persraiskaa meidät, sanokaa mun sanoneen:(

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe