Yksityinen sakko Ruotsista

Anonyymi-ap

Olin joulunaikoihin käymässä autolla Ruotsissa. Erään kauppakeskuksen pysäköintialueella Tukholman lähistöllä Securitas oli laputtanut autoni. Alueella oli vapaa pysäköinti, mutta ilmeisesti juuri tämä kulma missä autoni oli, olikin tarkoitettu samalla alueella toimivan yrityksen käyttöön ja siellä olisi tarvittu jokin lupa tai sovellus. En osaa paikallista murretta, joten vaikea on valittaakaan. Kannattaako maksaa? Perivätkö Suomesta?

6

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Perivät. Suomi on vain yksi lääni EU:ssa, posti kulkee ja perintä toimii.

    • Anonyymi

      Mistä valitat jos ole pysäköinyt väärin?

    • Anonyymi

      Joo, siitä on aikaa kun Suomen raja suojasi muiden Euroopan maiden sakoilta ja pysäköintivirhemaksuilta.

    • Anonyymi

      Jos maksat mukisematta niin selviät halvimmalla. Jos et maksa niin se tulee kalliiksi. Olet rikkonut sääntöjä eikä ulinasi muuta sitä mihinkään.

    • Anonyymi

      Mitä valittamista sinulla on? Jos pysäköit väärin, ei kai siitä valittaa pidä?

    • Anonyymi

      Kalliiksi tulee lähteä Ruotsiin käräjille häviämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      152
      10997
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5250
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2463
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      30
      2153
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1721
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1584
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1270
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1196
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      935
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      902
    Aihe