Kauanko olet palstalla viihtynyt?

Sitäpä tässä mietin, että kuinka kauan palstalle eksyvät täällä viihtyvät?
Kauanko olet siis täällä ikävöinyt tai muuten vaan pyörinyt? 🙄

Että sukkana sisään ja samaa reittiä korista ulos vai ihanko ajan kanssa olet ajatuksilla sisustamassa?

T: Tulin, näin, menin ja repeat.

Nyt kun näin julkisessa tilassa, niin haleja punapipoiselle. 🤗
12302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

En kerro. :)

Äänestä

Reilu kuukausi, mutta en voi sanoa, että olisin viihtynyt. Koukuttaa kovasti, kun joskus osuu. Muutaman kerran tullut niin varma olo, että HÄN SE ON.
Pah, humpuukia.

Äänestä
  • Voi joskus tuntua, että täällä olisi se kaivattu, ei se vaan niin ole.

    Äänestä

Onko mun pipo sulla¿ Just yritän ehtiä... ♥️

Äänestä
  • Creepy

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Creepy

    Hips don't lie?

    Äänestä

Mä en oo ketään ikävöinyt. Kirjotan yleensä sinkuissa, mutta tuun tänne aina sillon kun ne ei enää vastaa mulle. Usein ikävät vastaa useemmin kun sinkut.

Äänestä

Vajaa puoltoista vuotta täällä kärsinyt.
Oon viihtynytkin ehkä noin 65% tosta ajasta... Nyt en enää oikestaan jaksa enkä viihdykään.

Kerro lisää punapipoisesta ja itsestäsi,
niin tiedän annanko haleja takaisin...

Äänestä

Just ennen joulu.a, toivottavasti päästään yhdessä ens viikolla pois...¿
Ps. Valvoin viime, yön, alettasko Kulta nyt nukkuu? ♥️

Äänestä

Silloin tällöin täällä 1 v 2 kk ...

Äänestä

Olen ollut koukussa tähän palstaan n. 10 kk. Oli muutama kuukausi, jolloin vain seurasin keskusteluja kommentoimatta. Ajauduin tänne, kun läheinen kuoli. Sivujuonteena kaipasin yhtä ihmistä menneisyydestä. Muut kaverit eivät jaksaneet kuunnella vaikerruksiani. Yksi kehoitti kuuntelemaan surupodcastia.

Äänestä

Onko sulla ikävä mua...😢😢😢😢

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sitäpä tässä mietin, että kuinka kauan palstalle eksyvät täällä viihtyvät?
Kauanko olet siis täällä ikävöinyt tai muuten vaan pyörinyt? 🙄

Että sukkana sisään ja samaa reittiä korista ulos vai ihanko ajan kanssa olet ajatuksilla sisustamassa?

T: Tulin, näin, menin ja repeat.

Nyt kun näin julkisessa tilassa, niin haleja punapipoiselle. 🤗

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu