Palautuvatko seksuaaliset tunteet, kun neuroleptejä vahennetään tai lopetetaan?
Palautuvatko seksuaaliset tunteet
6
251
Vastaukset
- Anonyymi
Joillakin palautuu toisilla ei.
Itselläni ei palautunut vaan minulla lähtee jo mones vuosi tämän puolen häiriöiden kanssa liikenteeseen.- Anonyymi
Se voi myös viedä aikaa että palautuu.
- Anonyymi
Sekin olihan yksilöllistä tavallisesti kyky palautuu mutta joillakin itse sairaus jatkuu ja silloin on sairaus joka aiheuttaa impotenssin .usein silti syytetään lääkitystä , joka ei todellakaan aina ole mikään syntipukki.
Ja jos kovasti,pelkää kyvyn menetystä niin se pelkokin voi aiheuttaa ettei kykene- Anonyymi
Minulla on seksuaalisuus tuhoutunut täysin kuudentoista neuroleptien käyttövuoden aikana.
- Anonyymi
Kannattaa muistaa, että läheskään kaikilla ne seksuaalistet tunteet eivät edes lähde, vaikka olisivat olleet vuosikymmeniä kestäneessä isoilla annoksilla tehdyssä neurolepti hoidossa.
Eli on todella yksilöllistä.- Anonyymi
Todellakin on yksilöllistä, ainakin naisena voin sanoa, että runsaat lääkitykset ja niistä vieroittautumiset eivät koskaan vaikuttaneet seksuaalisuuteeni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178