Miksi miehille ja naisille on sama annostus neurolepteissä. Se ei ole hyvä. Sanoohan sen järkikin.
Miehille ja naisille sama annostus ei hyvä
3
130
Vastaukset
- Anonyymi
En ole koskaan aikaisemmin kuullut, että joku ns. hulluuden ja sitä kautta lääkkeen tarpeen määrä liittyisi sukupuoleen.
- Anonyymi
Miehet ovat yleensä isompikokoisia, ja kestävät suurempia annoksia kuin naiset.
- Anonyymi
Yleensä psykiatrian lääkkeiden annostus pitäsi säätää jokaiselle potilaalle yksilöllisesti kun mitään EI psykiatriassa mitata objektiivisesti. Kaikki oirekyselyt ovat subjektiivisia, koska niiden antamat pisteet lasketaan potilaan omien vastausten mukaan (siihen vaikuttavat kaikki, jopa potilaan oma persoonallisuus). Tämän vuoksi ei ole tieteellistä todistetta että annetaan annos xxx mg, koska sitä aivokemiaa EI mitata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614398KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523221Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo482512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?512465- 1022154
- 241893
- 231642
- 301616
- 1611484
- 351261