onko hyvä paikka mennä töihin???
Paikallinen paperitehdas
32
1439
Vastaukset
- Anonyymi
erinomainen. Tulin toiselta paikkakunnalta tänne mänttään ja voin todeta että olen viihtynyt. Paperitehtaalla otettiin heti mukaan porukkaan. Työväki on motivoitunutta, ammattitaitoista, ystävällistä ja erittäin tarkkaa työtä tekevää porukkaa. En ole ikinä missään törmännyt näin ammattitaitoiseen väkeen kuin täällä tehtaalla.
- Anonyymi
On kyllä. Soittelevat töihin jos olet ammamies.
- Anonyymi
Ainahan paperitehtaat on hyviä paikkoja
- Anonyymi
Aivan mahtava työpaikka. Porukka on parasta A-ryhmää. Voisin sanoa että "Suomen paras työpaikka" Ja palkka on hyvä, saa muutakin tilille kuin vain sen "toimintatonnin"
Kyllähän se suun laittaa hymyyn kun saa olla paperimies Mäntässä.- Anonyymi
Teollisuustyö on aina teollisuustyötä.
Toisille se sopii, toisille ei ollenkaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teollisuustyö on aina teollisuustyötä.
Toisille se sopii, toisille ei ollenkaan.Toiset osaa ja toiset ei.
- Anonyymi
Toisille sopii ja toisille ei.
- Anonyymi
Erittäin hyvä paikka. Palkalla elää Mäntässä herroiksi, kun asunnon saa halvalla ostettua tai vuokrattua. Tampereen seudulla kaikki raha meni ruuhkissa, kauppakeskuksiin ja jatkuviin turhakkeisiin ravintoloista alkaen. Kyllä sen Mänttä olla pitää ja rahaa säästyy. Palkalla tulee tosi hyvin toimeen.
- Anonyymi
Yksi parhaimpia ja legendaarisia paikkoja mennä.
- Anonyymi
Olen paperimies, kateellinen on minulle metallimies=)
On ihanaa kun ei tarvitse olla missään hitsauskaasujen seassa huonolla palkalla.- Anonyymi
Vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Hyvä homma rahhoo tulee ovista ja ikkunoista! Yövuorossa saa nukkua valvomon lattialla ja palkka juoksee...
- Anonyymi
Vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vain unelmissas onneton
ei, kyllä voin todistaa että asia on juuri näin. Koneet kun on hyvin hoidettu niin homma on vain valvontaa.
Sinä painat kemppilakki päässä menemään=) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ei, kyllä voin todistaa että asia on juuri näin. Koneet kun on hyvin hoidettu niin homma on vain valvontaa.
Sinä painat kemppilakki päässä menemään=)Vain unelmissas onneton
- Anonyymi
Hammashuollossa ainakin on selvästi parantamisen varaa mitä katsoo kyläbaarin vakkareiden esiintymistä.
- Anonyymi
no hommat hoituu vaikka ikenillään. on mahtava fiilis olla paperboy
- Anonyymi
Tämähän ei mitään kovin vaativaa työtä olekaan. Vaativat työt on tehty aikaisemmin.
- Anonyymi
Ajattele nyt ite! Vuosipalkka n. 80000 euroa ja talot maksaa n. 30000/40000 egee keskimäärin, niin sehän on pelkkää tuloo jatkuvasti.
- Anonyymi
Näinhän se on ja 95000 euron tuloista jää mulle vielä pikkasen enempi😉
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinhän se on ja 95000 euron tuloista jää mulle vielä pikkasen enempi😉
Mulle jää 120 000.00 euron tuloista joku euro enemmän.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mulle jää 120 000.00 euron tuloista joku euro enemmän.
Vain unelmissas onneton.
- Anonyymi
jos nukutaan yö vuorossa valvomon lattialla on se sen merkki että liikaa työntekijöitä
- Anonyymi
Metallimiehet kateellisina huutelee!
- Anonyymi
Täällä taas joku läskinaama vippikeisari vastailee itselleen😂👍 mees nyt leimaan korttis ettet saa satikutia.
- Anonyymi
Jos sinne jotenkin pääsee? Itse en päässyt kaksi kertaa kysynyt ja kerran olin haastattelussa. Molemmat vanhemmat siellä olleet ja isän veli vaimoineen.
Ei paljon auttanut. Eivät tunnistaneet ollenkaan mun vanhempia, joten pitää ilmeisesti olla tuttuja niin pääsee. Koulutuksestani ei jäänyt kiinni.
Ehkä olen liikaakin koulutettu, näin hienovaraisesti sanoivat, mutten usko. Jos ei juuri kyseistä paikkaa ole vapaana niin sehän tehdään se paikka, näinhän se menee.- Anonyymi
Ei se kyllä nyt mene noin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se kyllä nyt mene noin.
Kyllä se menee. Suhteet ratkaisee nykyään työpaikan saannin niin omat kuin läheistenkin.
Tai itse asiassa ne on ratkaissut aina.
- Anonyymi
Ihanaa poistua työpäivän jälkeen S-marketin ja Alkon kautta vapaan viettoon Kukkaronkiven 80-lukua hehkuvalle asuinalueelleni. Paperitehdas on parasta mitä Mänttässä on sikakalliin Tokmannin lisäksi.
- Anonyymi
Loistava paikka. Kyllä taas hymyilytti kun palkkakuitti tuli. 5700€=)
Metallimiehet saavat hengitellä savukaasuja 3 kuukautta samaan rahaan=)- Anonyymi
🤣 Senkun näkis että paperboy noin paljon tienais. Ehkä taisit uneksia siellä valvomossa liikaa
- Anonyymi
ei näköjään ole kun koneet suljetaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1031747- 2101557
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos591030Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311000Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K58885En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k51814Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse49785Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉60756Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.36755The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut5742