Väkivaltainen äärivihervasemmisto häiriköi jälleen rauhallisia kirjaston käyttäjiä Helsingin Oodissa!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010944891.html
Eikö tuota väkivaltaista radikaalisakkia saada todellakaan kuriin, sillä ei äärivihervasemmisto ole se taho joka määrittää kuka julkista tilaa kirjastoa saa käyttää?
Tulevissa vaaleissa ei ääntäkään vihervasemmistolle!
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010944891.html
Eikö tuota väkivaltaista radikaalisakkia saada todellakaan kuriin, sillä ei äärivihervasemmisto ole se taho joka määrittää kuka julkista tilaa kirjastoa saa käyttää?
Tulevissa vaaleissa ei ääntäkään vihervasemmistolle!
Vastaukset 115
Vanhimmat
Mikäs oikeus näillä hinkukommunisteilla on hillua sen enempää kuin natseillakaan? Samaa ääriporukkaa josta ei koskaan hyvä seuraa. Entä jos se oikeistopuoli lähtisi häiritsemään kommareiden juttuja millainen parku siitä syntyisi? Nyt kaikki ei tajua olevansa samalla viivalla.
Ensinnäkään nuo eivät olleet mitään "ääri", kuten koetatte väittää, vaan vallan rauhallisesti käyttäytyviä vasemmistolaisia. Tosin he kyseenalaistivat äärioikeiston kaikkinensa, mutta niinhän erilaisia näkökulmia edustavat keskusteluissa usein tekevät.
Koetetaanpa muistaa muuan oikeistolaisten touhut. Muistellaanko kukas se siellä Jyväskylän kirjastossa heilui puukon kanssa vuonna 2013...
Tästä kommentista huomaa, kuinka vasemmiston aggressiivisuus on hyväksyttyä heidän keskuudessaan. Kommentoit, että ovat vallan rauhallisesti käyttäytyviä vasemmistolaisia. Minusta tuo on pelottavaa touhuta, eihän tuonne uskaltaisi sekaan mennä. Äärivoimat ovat aina pahasta ,eikä pidä ryhtyä niitä normalisoimaan,
Väkivaltaista ääriradikaalia vihervasemmistoa, joka katsoo oikeudekseen häiriköidä yleisillä paikoilla. Samaa seinäntöhrijä ja tiellä istuja porukkaa, lue; roskasakkia.
Aijjai, että nuo vasemmistilaiset katselivat vihaisesti ja puhuivatkin ihan ääneen, eivätkä ollenkaan pelokkaina ja ilman omaa aivotoimintaa myötäilleet.
Kylläpä on äärioikeiston neideillä ollut pelottavia hetkiä. Eipä miehiksi uskoisi. No sattuuhan sitä.
Kuinkahan nämä neidit reagoisivat, jos vasemmistoaliset alkaisivat heilua puukkojen kanssa? Taitaisi tulla housupyykkiä.
Vasemmistolaiset eivät ole koskaan osanneet käyttäytyä.
Soveltavat kivikautista metodia jonka mukaan kun pitää kovaa ääntä ja on esillä joka paikassa , niin se antaa vaikutelman että heitä on muka paljon.
Kaikkihan sen tietää että marginaaliporukkaahan nuo vaahtopäät ovat, jokaisissa tärkeissä vaaleissahan se on nähty ja tullaan näkemään jatkossakin.
Lähinnä nettosaajista koostuvaa pelleporukkaa jolla on karmea pätemisen tarve.
Ja tästä kommentista huomaa, että sen kirjoittaja on luuseripummi, joka ei käy töissä, eikä siis maksa veroja. Nahkapää Kelan elätti siis kuten nämä natsikouhot useinkin ovat.
Ja nämä vihervasuri-nettosaajat muka tekevät muuta kuin jauhavat pskaa ja häiriköivät rauhallisia ihmisiä?
Suomen talous kohenisi jos nämä häirikköelätit laivattaisiin vaikka Grönlantiin.
Se vasuri on useimmiten myös tavallinen duunari, joka kolaa sinunkin, Kelan rahoilla maksetun, vuokraluukkusi pihan ja maksaa ne verot ym. fyrkat, joilla sinä sitten ostat S-marketista kaljalaatikkosi tai sikailet paikallisessa pubissa (siihen saakka kunnes sinut paiskataan kadulle).
suurimmat nettosaajat perussuomalaisia juntteja, peräkammarin poikia, jotka joskus vöyhkäävät esim vastaanottokeskustten edessä heil hitleriä hoilaten.
Päivän paras vitsi.
Meidän talohuoltomiehet on kyllä rotupuhtaita persuja.
Ei vaan toillaan, kuinkahan moni noista kirjastokirkujista on koskaan työmaalla edes käynyt?
Ellei sitten mutsin työmaalla fyrkkaa kinuamassa...
Vappuna kaupungin pultsarit, joita kaikki tietää ettei ne ole koskaan töissä olleet, kantoivat vasureiden kulkueessa kylttiä YLEISLAKKO... 😂😂😂
natsit tiesi tasan'tarkkaan mitä saavat,
kun menevät illistelemään ja elvistelemään oodiin...
Julkinen paikka, mikä punanatseille antaa oikeuden tulla häiritsemään toisten rauhallista kokousta julkiselle paikalle?
Missäs se on määrätty kuka saa mennä kirjastoon?
Kuka on antanut vihervasemmistolle oikeuden toimia kirjaston portsareina?
Eikö demokratian suomat vapaudet ja oikeudet koske muita kuin vihervasemmistoa?
Jos niin on, niin oikea laita alkaa kummasti houkuttaa.
Kohta on vaalit!
Natsit pitävät kokoontumisia julkisessa paikassa ja siksi se porukka pitää ajaa välittömästi pihalle sieltä, eli sivistyneet ihmiset tekivät ihan oikein puuttuessaan moiseen äärioikeistolaiseen toimintaan.
Ei ne viherpunaterroristitkaan sinne kirjastoon kuulu pysyisivät poissa ennen kuin ohtaan koskee.
Miksi julkisella paikalla ei saisi kokoontua kuka tahansa?
Istuuhan viherpiiperötkin tiellä häiriten liikennettä ja se on heistä ihan ok.
Alkaa tämä vihervasureiden touhu tuntua yhtä kiusalliselta kuin itikkaparvi kesäiltana saunan terassilla.
Kommunistien mielestä on sivistynyttä huutaa kirjastossa.
Jaa, että julkisesta paikasta kuka hyvänsä voi ajaa pois kenet tahansa jos ei satu tästä pitämään?
Jotenkin tuo nyt kyllä kuulostaa pahasti perustuslain vastaiselta touhulta, vai eikö perustuslaki koskekaan vasemmistoa?
Sinimustien lukupiiri. Pääsivätkö aapisen toiselle sivulle asti?
Ihan itsekö viherpunikkihäirikkö tuon keksi, vai auttoiko kommunisti-äiti lauseen muotoilussa?
Teitä ääripersuja vastustavia on ihan kaikissa puolueissa. Menetkö sanomaan eri mieltä olevaa kokoomuslaista kommariksi? Pellelauma te olette, ettekä mitään muuta.
Yhtään kokoomuslaista, kepua tai RKPläistä ei tuolla kirjastossa ollut.
Pelkkää viherpunahötön elokapinaa, roskasakkia jotka haluavat suomesta kommunistisen kolhoosin.
nu'vui,
tuasko se peräkammarissa pelottaa,
siis kaikki natsien vastustajat,
"haluavat suomesta kommunistisen kolhoosin"...
Natsiko se tuas kurkkii kolhoosin ikkunasta...?
Laulapa kiekase sille vaikka
työnorja tahi riistäjänruoska,
jospa tuo säikähtäs...
Ilmeisesti kommunistien mielestä ei sitten saa lukea aapista. Saa lukea vain kommunistista manifestia.
Teitä äärivasemmistoa vastustavia on ihan kaikissa puolueissa. Sinä menet sanomaan eri mieltä olevaa kokoomustaista ääripersuksi. Pellelaumaa olet, et mitään muuta.
nu'nih,
"haluavat suomesta kommunistisen kolhoosin"...
Semmoinen näkyy pyrkimys olevan. Vihervasemmisto rakentaa nyt sellaista maailmaa jossa he itsekään eivät pysty eivätkä halua elää.
juup,
kommunistit tulloo ja potkasee siut tilalta mäjelle,
ja perustaa sinne kommuunin...
Ainakin kovat halut sellaiseen niillä tuntuisi olevan, siksipä eivät saakaan suomessa koskaan kannatusta, koska täällä vielä kunnioitetaan yksityisomistusoikeutta.
Menkää venäjälle jos kolhooseista unelmoitte, mokomat viherpunavouhkat!
elä puhu kommunistisesta kolhoosista, kun et tiedä, mikä sellainen on.
Venäjällä ei kolhooseja ole ollut yli kolmeenkymmeneen vuoteen. Lähempänä se persulandiaa on kuin mikään vihreä liike.
juup,
yhtenäinen venäjä on kokkareiden sisar-puolue,
mut mites se peräkammarin seniili nettosaaja sitä ymmärtäs,
on sille monesti se kerrottu...
Toivottavasti vasemmisto pysyy marginaalissa ettei tarvitse koskaan tietääkään.
Kuules, tässä ei puhutakaan venäjästä ja venäläisyydestä, vaan vasemmistolaisuudesta, kommunismista, jonka periaateohjelmaan kuuluu yksityisomistuksen romuttaminen ja tasajako kaikille, niin laiskoille kuin ahkerillekin. Siihen aatteeseen kuuluu myös ne kolhoosit ja ajatus 'kylän yhteisestä traktorista.'
Vihervasemmisto on tämän 'vapaudet ja oikeudet ennen velvollisuuksia-aatteen' ajajia ja kannattajia nykyään, senhän näkee jo heidän suhtautumisestaan yhteiskuntaan ja sen sääntöihin.
Ei hyvä, ei sovi Suomeen eikä Suomalaisille.
Mitä sinäkin sitä venäjääsi siihen vetelet, nythän kyse ihan suomalaisista kommareista, joiden aatteen juuret tosin on tulleet sieltä venäjältä aikoinaan.
Ei istu täkäläiseen maisemaan ne sosialismin ja kommunismin syvät viisaudet.
Luin uutisen että usea perhe oli lähtenyt pois kun lapsia oli pelottanut naamioituneiden aikuisten huutaminen.
Eikös ne häiriköinnin kohteet olleetkin natseja. Kunnioitan kaikkia natsien vastustajia, olivatpa he oikealta tai vasemmalta. Natsien vastustaminen on aina hyväksyttävää. Ennen en ruotsalaisia arvostanut kovin korkealle, mutta kun näin Tukholmassa tavallisten kansalaisten käyvän sinne kokoontuneiden natsien kimppuun ja naistenkin hakkaavan kaljupäitä käsilaukullaan, nosti se kummasti ruotsalaisten arvostusta mielessäni. Samoin kävi ulkoministeri Elina Valtosen suhteen. Ennen en arvostanut, mutta hänen suoraselkäinen toimintansa ulkoministerinä on saanut muuttamaan käsitustäni hänestä. Uskaltaa tuomita Israelin harrastaman kansanmurhankin!
Te vihervasemmistolaiset olettekin olleet aina väkivaltaista sakkia.
Aina on aseellinen kapina ja mellakointi mielessä.
Jo vuonna 1917 sanottiin että työväestölle kaikki keinot on luvallisia jos niillä vain saadaan valta...
Ei tepsinyt silloin keinot ja huonosti kävi.
Itse on ole ollenkaan vakuuttunut että vasemmistodiktatuurissa olisi sen parempi elää kuin oikeistodiktatuurissakaan, jo historia osoittaa että vasemmiston verivalta on tuottanut paljon enemmän joukkohautoja kuin äärioikeisto koskaan.
Eikös ne häiriköt olleetkin vihervasureita. Kunnioitan kaikkia vihervasureiden vastustajia, kommunismin vastustaminen on aina hyväksyttävää. Ennen en ruotsalaisia arvostanut kovin korkealle, mutta kun näin Malmössa tavallisten kansalaisten käyvän sinne kokoontuneiden punikkien kimppuun ja naistenkin hakkaavan tiellä istuvia pitkätukkia käsilaukullaan, nosti se kummasti ruotsalaisten arvostusta mielessäni. Samoin kävi valtiovarainministeri Riikka Purran suhteen. Ennen en arvostanut, mutta hänen suoraselkäinen toimintansa valtiovarainministerinä on saanut muuttamaan käsitystäni hänestä. Ymmärtää että ulkopolitiikka ja maan etu on eri asia kuin jonkin yksittäisen ministerin henkilökohtainen mielipide israelin toimista gazassa!
Äärioikeiston uhrit kaasutettiin ja poltettiin. Ei siellä paljon hautaanpantavaa jäänyt.
Gaza kirjoitetaan kuitenkin isolla kirjaimella, vaikka siellä palestiinalaisia asuukin.
Ei ole ruotsalaiset käyneet punikkien kimppuun. Mutta natseja he ovat röykyttäneet. Naisetkin hakkasivat kaljupäitä oikein antaumuksella, rikkaat porvarisnaiset. Vasemmisto ja vihreät ovat aina saaneet suurta arvostusta Ruotsissa. Eivät ruotsalaiset kävisi heidän kimppuunsa. Mutta natseja siellä vihataan. Ei ole asiaa sikäläisillä persuilla hallitukseen köyhiä kyykyttämään niin kuin Suomessa. Ja Israelin kansanmurha Gazassa vaan jatkuu. Miksi neuvottelut panttivankien vaihdosta Hamasin kanssa ei edisty. NO kun Israel on murhannut neuvotteluista vastaavat Hamasin johtajat. Ei ole ketään, joka neuvottelisi.
2024 uskoo kaasuttamisiin.
Ei kirjoiteta, ainakaan meillä.
HYVÄ HYVÄ!!!
äärikommunistien häiriköinti sataa ainoastaan SiniMustaLiikkeen pussiin. Puolueeksi 5000 kannatinkortilla.
Eipä ole yhdeltäkään kommunistilta tullut vastausta miksi sinimustat ei saisi pitää lukupiiriä yleisellä paikalla.
Niin no... mutku... siis... tuota kun...
natsit halusi huomiota,
ja sitä myös saivat,
onnistunut operaatio,
ääliöitä...
Eihän kukaan olisi tiennyt koko asiasta ellei vihervasuriääliöt olisi menneet sinne hillumaan ja huutamaan. Köysiinhän tuollaiset häiriköt pitäisi laittaa.
tottahan persreijjät tiedottivat aikovansa ölistä ja illistellä oodissa,
eihä ne muuten olis saanut helsinkin ilman natseja porukoita paikalle...
Ei siellä ölissyt muut kuin viherpunikit, muut olivat ihan rauhallisesti ja siivosti.
Aha. Jos minä tiedän että joku menee kirjastoon, niin lähdenpä sinne häiriköimään ja mölisemään...
Vanhassa kunnon Suomessa tuollaisesta joutui putkaan ja sai sakkoa.
juup,
natsit istu nätisti,
kun ihmiset osoitti niiden touhuja vastaan mieltä...
Osoittivat nätisti istumista vastaan mieltä...? Miksi...?
En ole kommunisti, mutta vastaan. Siksi,, koska nämä sinimustat edustavat ihmisvastaista liikettä. Samaa, joka murhasi toisen maailmansodan aikana Euroopassa miljoonia ihmisiä, kehitysvammaisia, romaaneja, venäläisiä ja juutalaisia. Siksi ei ole suotavaa, että tuollainen porukka saa mitään jalansijaa Suomessa. SEhän pitäisi lailla kieltää.
Siellä on propagandat mennyt perille.
Samalla periaatteella pitäisi kieltää lailla vasemmisto.
Stalinin johtama bolsevikki äärivasemmisto murhasi paljon enemmän kuin kaikki maailman äärioikeistolaiset yhteensä.
Neuvostoliitto oli paljon juutalaisvastaisempi maa kuin natsi-saksa, mutta sen sanominen ei sovi tähän ryssän kilpeä kiilottavaan tekohistoriaan.
Tämä on ihan itse hankittua tietoa historiantuntijalta, eikä mitään persujen propagandaa. MInä otan asioista yleensä selvää, ennen kuin puhun tai kirjoitan. Kehotan sinuakin tutustumaan historiaan ensin ja ottamaan kantaa asioihin, kun niistä jotakin tiedät. Sitä paitsi tietoa on hankittu myös maailmaa kiertämällä, kun ei olla mitään peräkammarin poikia. Israelin suorittaman kansanmurhankin jälkiä on tullut Gazassa ja länsirannalla tutkittua. Shalom!
Olivathan Stalin ja Hitler samanlaisia petoja. Mutta ei sillä mitään tekemistä ole sinimustan liikkeen lukupiirin kanssa. Oikein on kyllä sellaisia kokoontumisia vastustaa.
Opetteliko ne ressukat lukemaan siellä lukupiirissä? :D
Repesin kun kaupungilla näin tolppaan liimatun tarran; "Kansa vihaa persuja."
Ikään kuin noita tarroja levittävät vihervasuripennut olisivat koko kansa...😂🤣😂
Vaaleissahan se kerta toisensa jälkeen nähdään mitkä puolueet ei kansalta ääniä saa, persut sai ed. eduskuntavaaleissa toiseksi eniten ääniä, paljonko saivat vihreät ja vasemmistoliitto...? 🤣😂🤣
Nii mutku se ei ole oikeaa demokratiaa jos vihervasurit häviää vaalit.
Li Anderson on seuraava Suomen Tasavallan herra presidentti, kun Stuppo on syrjäytetty.
Suomeen ei koskaan tule kommunistipresidenttiä. Tarja Halonen oli sen suunnan huippu, tai paremminkin pohjanoteeraus, vaikka demaria näyttelikin.
höpö'höpö,
tavja on hyvä pressa,
kansa tykkää tavjasta,
pelasti suomen,
veti lättyyn täystyhoahoa...
Pieni marginaali viherpunikkeja siitä tykkäsi, muut ei.
Vaaleissa vaan pääsi feminismikohtaus yllättämään äänestäjät, mutta opiksi, siitäpähän saivat...😂
tartsi oli pressana kaksi kautta,
"Presidenttinä Halonen oli erittäin suosittu suomalaisten keskuudessa: kyselyjen mukaan hänen suosionsa oli huipussaan joulukuussa 2003, jolloin 88 % suomalaisista oli Haloseen tyytyväisiä."
vuan mitäpä se nettosaaja pummin ay-pamppu täystuhoaho,
siellä puuttinin pankissa lipsutti...?
On ne viherpununukan assiit ahtaalla,
jos muumimamma oli paras restentti.
Se on vähä kun entinen kommunisti
joka ikäsä ajo vain mossella ja oli ihan varma
jotta mosse on mualiman paras auto...
Mutta ymmärtäähän sen siinä valossa
kun natsija näkköö joka nurkassa,
eikä hävetä yhtään torilla lauloo
työnorjoo ja riistäjänruoskoo,
eehän se normaali ou semmonen immeinen,
olipa tuo miten kommunisti hyväsä...
Ja osa häirihtöö kirjastokävijöitä nuamari piässä
kun niin paljo hävettää oma kommunismi...
juup,
kommunistit tulloo ja potkasee siut tilalta mäjelle,
ja perustaa sinne kommuunin...
Niihän ne tekisivät jos annettas tehä.
Suomessa ei ole koskaan ollutkaan kommunistia presidenttinä. Itse olen sen ikäinen ihminen, että muistan hyvin vuodenvaihteessa 1981-82, kun Suomessa valmistauduttiin ensimmäisiin Kekkosen jälkeisiin vaaleihin. Jotkut piintyneimmät porvarit vakuuttelivat, kun Koiviston tiedettiin olevan vahvoilla, ettei Suomessa ole koskaan ollut sosialistista presidenttiä, eikä sellaista tule koskaan olemaankaan. Itse äänestin heti vaalihuoneiston kylällä auettua Koivistoa, joka tulikin valituksi ylivoimaisesti. SEn jälkeen sosdem. presidenttejä piisasikin aina Niinistöön asti. Li Andersson on muuten presidenttiainesta ja saattaa hyvinkin nousta sille pallille Stubin jälkeen. Li ei ole kommunisti, vaikka persuthan väittävät kaikkien heitä vastustavien olevan kommunisteja.
TArja valittiin aina kummalakin kerralla varsin ylivoimaisesti, ettei mistään marginaalista voi puhua.
Onpahan nekin äänestäjät sittemmin tulleet järkiinsä ja katuneet tyhmyyttään.
Kekkosen jälkeen se alkoikin mennä mönkään kun sosialistit saivat kolmen suoran.
Onneksi sittemmin kansa on tajunnut tehdä korjausliikkeen.
Joskus sitä vaan oppii erehdysten kautta.
Li vasemmistopuolueineen on ilmiselvä kommunisti.
Kommunistithan jakaantui jyrkemmän laidan SKP:ksi ja hieman sisäsiistimmäksi SKDL:ksi.
SKP kuivui omaan mahdottomuuteensa, tosin muutama dinosaurus vielä kummittelee marginaalin ulkopuolella.
SKDL muutti nimensä vasemmistoliitoksi joka jatkaa uuden naamion suojassa kommunistien vanhaa perintöä ja on uhka vapaalle Suomelle ihan yksityisomistuksesta alkaen.
Ei ikinä enää sosialistia Suomen johtoon!
Älä edes unta nää.Puten ihannoija moinen variksenpelätin.
Naamioituneet hörhöt riehui Helsingissä Oodissa.
Oliko naamioituna natsit vai kommunistit?
Vasemmistolaiset hörhöt. Lienevät pelänneet jäävänsä kiinni rikoksistaan.
Miksi vasemmistolaiset ei noudata lakia?
Koska vihervasureiden mielestä heillä on oikeus rikkoa lakeja ihan perustuslaista alkaen, vaikka kovin mielellään niihin itse vetoavatkin silloin kun niistä on heille hyötyä, muutoin he eivät lakeja tarvitse.
Demokratiakin on vihervasureiden mielestä voimassa vain silloin kun he itse ovat vallassa.
Nyt apinat ei tarkene istua kadulla. Hienoperseet pitäis heittää ruttoaltaaseen. Olis kunnon opetus.
Jup, aura-autoilla vaan tie selväksi, kyllä ne istujat siitä lähtee.
että lapset pitäis listiä,
milloi milläkin vehkeellä,
on teillä jutut,
mitähän kallonkutistaja sanois,
moisista haaveista...
Ei pidä lapsia päästää tielle istumaan, siellä voipi tulla pipi.
Pitäs iskän ja äipän kahtoa vähän pentujen perään kun eivät ite älyä varoa.
kieroutunut murhanhimoinen...
Mistään piittaamaton vastuuton kommunistiluikero, päästää lapset tielle istumaan...
Voihan siitä tieltä lähteä pois istuksimasta jos näkee aura-auton tulevan.
Vai eikö ne vihervasureiden vässykkäpennut tajua sitäkään?
Vasemmisto valtaan niin saadaan siistittyä suomalaiset rasismista. Turku aloitti Afrikan tähti -pelistä.
Juu, mustamakkara ja laku pitää valkaista välittömästi ja mustikan nimeksi vaihdettava sinikka.
Tässä sitä vasemmistolaista älykkyyttä.
Nii aloitti kommaripormestaritäti pihalle🤣
Vihervasemmiston valta olisi HIRMUVALTA!
Kavahtakaa sitä äänestäjät!
ON TAHTUNUT ÄÄRIVIHER-VASEMMISTON LIIKEHDINTÄÄ, PITEMMÄNAIKAAKIN.
LIIKEHDINTÄ SIKÄLI KASVAA, KUN MUUTTOVIRTA ULKOMAILTA KIIHTYY.
IHMISET KÄYVÄT VIHELIÄISIKSI JA SOTAISIKSI, SIITÄ EI NÄYTÄ KELLÄÄN OLEVAT ERIMIELTÄ. SE ON HYVÄ, ETTÄ EDES YHDESTÄ ASIASTA ALLAAN SAMAA-MIELTÄ.
Vasemman puoleisessa pellossa kasvaa kovin outoa kauraa...
Tärkeimpiä arvojamme on sananvapaus. Vihreiden ja muiden kommunistien mielestä se kuuluu vain heille.
Vasemmisto julistaa vapautta, vaikka luo diktatuuria.
Lukekaa ihmiset historiaa, mitä on ollut 'vapaus' vasemmistodiktatuureissa.
Vasureiden mielestä demokratia toimii vain silloin kun he itse ovat vallassa. Onneksi eivät ole.
Vasemmiston mielestä siis perustuslakia ja kokoontumisvapautta ei tarvitse kunnioittaa, vaan jokainen voi julkiselta paikalta ajaa pois sellaiset joista ei tykkää.
Minusta tuo vasemmiston touhu kyllä kuulostaa ja näyttää ihan natsitouhulta!
Mutta niinhän se metsä vastaa kuin sinne huutaa...
Anttipilke haukkuu oikeistoa ja ihannoi isänmaan pettureita kommunisteja.
VASEMMISTO-POLUEET TULISI KIELTÄÄ KAIKKI.
juup,
hitlerikin ensitöiksee,
pisti vasemmiston ja ay-liikkeen leirille...
Oikein teki, mutta kesken jäi homma.
juup,
hitleri tappo itsensä
Ja stalini tikahtui omaan kakkaansa kun kolahduksen kuulleet henkivartijat ei uskaltaneet mennä katsomaan ennen aamua... 😂😂😂👌
niihä myö tupaillassa tuumattiin,
mut hitleri kantoi natsin vastuuta,
teki itsemurhan...
Jos saksa ois voittanut sodan niin nyt kehuttaisiin hitlerin aatua suurena sankarina, ihan kuten voittajan historian mukaan stalin-setä pelasti maailman...😂😂😂
nu'nih,
ois voinut olla,
juup,
lenin setä antoi suomelle itsenäisyyden...
Ja putin sen tahtois ottaa pois...
Haikaile sinä sitten siinä leniniäsi, urpo!
Suomi olisi ihan toimiva ja hyvä yhteiskunta ilman vihervasemmistoa, SDP mukaan luettuna.
Kunta- ja aluevaalit lähestyvät. Muistutuksena tämä seikka joka kertoo miten äärivihervasemmisto todellisuudessa suhtautuu Suomeen ja suomalaiseen kulttuuriin!
Mitä väliä sillä on miten tuo räyhäävä ihmisroska suhtautuu mihinkään?