Teemu Laurell juontaa uutta ohjelmaa: Illallinen kansallismaisemassa. Olen itsekin maatalon kasvatti ja odotin ohjelmaa missä alkutuottajien tiloilla vieraillaan ja Teemu valmistaa aterian ruuantuottajille. Olisihan se hyvä formaatti, mutta kyllä alkoi täysillä ketuttamaan täysillä , kun näin tuon ohjelman mainoksen. Siihen oli TAAS kasattu samoja raivostuttavan tyrkkyjä joka ohjelmassa pyöriviä naamaansa näyttäviä turhakkeita.
Näkyi Hanna Sumari raivostuttavan tekohymynsä kanssa, irvistelivät siinä Anna Puu ja Piia Penttala ja pörrötukkainen Pekka Pouta paksun mahansa kanssa. MITÄ HELVETIN RUUANTUOTTAJIA NÄMÄ ON????? Pilattiin tämäkin formaatti, ei saata katsoa. Iloinen ohjelman odottelu muuttui kirosanojen vuodattamiseen.
Illallinen kansallismaisemassa
16
1664
Vastaukset
- Anonyymi
Öö kokki ei kyllä vakuuttanut. Isäntäperhe oli ihana ja maisemat upeat. Kai nyt kokki osaa edes vaihtaa vaatteet kokkaamisen ja ruokailun välillä...heikko esitys eikä kummonen ruoka
- Anonyymi
Tämä olisi kyllä tullut katsottua ilman noita julkisuustyrkkyjä. Inhotti tuo Sumari liian tummine kulmakarvoineen ja kylpytakkeineen irvistelemässä.
- Anonyymi
Oli hyvä ohjelma, isäntäpari sympaattinen ja ruuat varmasti hyviä. Aito maalaismaisema.
Mutta, mutta, mitä ihmettä varten tosiaankin pitää joku tv-kasvo ottaa mukaan ohjelmaan? Oletetaanko todellakin, että lisää mielenkiintoa ohjelmaa kohtaan?
Minä kyllä yllätyin, kun Sumari pölähti kylpytakissaan ruokapöytään. Rohkenen olla sitä mieltä, että ei lisännyt ainakaan minun mielenkiintoani, päinvastoin, muutama kirosana lipsahti suusta, kun eukko änkesi paikalle.
Ymmärsin, että tuottaja on vaatinut isäntäparin nimeämään jonkun turhiksen mukaan aterialle. Sinä kohtaa kyllä mentiin metsään, kun suurin osa katsojista inhoaa näitä joka paikkaan tunkevia turhia tyrkky julkkiksia. Enää puuttuu Vappu Pimiä nauraa räkättämästä ruokapöydässä. Näin saatiin pilattua tämäkin ohjelma. - Anonyymi
Ihmeet kulmat oli Hannalla!
- Anonyymi
Hanna Sumarin pitää olla joka vitun ohjelmassa pullistelemassa ja pätemässä.
- Anonyymi
Olisi ollut ihan katsottava ja mielenkiintoinen ohjelma, mutta olen samaa mieltä kuin muutkin täällä, että MIKSI SE SAMPERIN TYMPEÄ LAATIKKOPÄÄ TAAS TUOLLAKIN OLI?
- Anonyymi
Uskon, että maikkari saa katsojapalautetta juurikin noista joka ohjelmassa esiintyvistä ns julkkiksista, mutta ei välitä minkään vertaa. Taitaa Valio sponsoroida niin hyvin, että katsojaluvuilla ei mitään väliä.
- Anonyymi
Kyllä odotin ohjelmaa et jotain järjellistä!! Muuten kyllä mutta johan tähänkin piti tunkee Sumari ja muut samat naanat! Jos kokki siellä laittaa ruokaa niin eikö olisi voinut kutsua sukua ja naapureita!! Niin näitä tyrkky naamoja !
- Anonyymi
So jo pidemmän aikaa ollut tapana,että joka vitun ohjelmaan tungetaan noita,
omaan napaansa tuijottavia,minä,minä julkkistyrkkyjä. - Anonyymi
Onko tämä apunörtti todellakin muovipään löytänyt rinnalleen.tuossa miehessä ei edes ne muutamat leimat luo uskottavuutta..löysää paskaa se on.oli jo nuorena hyvässä ihrassa,siksi hänestä tuli kokki.saa katsella itseään läskisoosia tehdessä.
- Anonyymi
Mahtoi olla kakulit housussa tuolla teemulla. Sen verran jäykältä ja ujolta kaverilta vaikutti lupsakan savolaispariskunnan rinnalla
- Anonyymi
Teemu on tosi hyvä tuossa ohjelmassa ja laittaa oikeaa hyvää ruokaa
Savolaisista todellisuudessa on
lupsakkuus kaukana ja rumin murre
mikä Suomesta löytyy. Mutta ohjelma
on hyva.
- Anonyymi
Ruoka annokset ovat naurettavia. Eilen oli 10 ruokailijaa ja vain 7 porkkanan puolikasta, kasa porsaan luita ja viherkastike. Missä ovat perunat ja leipä? Jossain näiden täytyy syödäkin eli heti mäkkäriin tai huoltikselle aterioimaan. Raskasta fyysistä työtä tekevät eivät pärjää yhdellä lihanpalalla ja punajuuri siivulla.
- Anonyymi
Samaa sanoin ihan ääneen katsellessani. Kuvaaminen ja ohjelman kokoaminen luo tietenkin omat haasteensa, mutta ihmettelen, että miten saa ruuat lämpimänä = syöntikelpoisena pöytään. Jos on kolmen ruokalajin ateria niin ei tarvitse olla jättiannokset, mutta muutama porkkana ja persikka isolle joukolle kyllä kirvoitti naurut meidän perheessä. Miksi persikkaa, kun omenasta ja raparperista olen itse tehnyt lähes identtisen makuelämyksen.
Kunnioitan ja hattua nostan ahkerille ruuantuottajille ja suosin aina kotimaista, minun pöydässä ei näy kaukomailta rahdattuja persikoita, avokadoja eikä muuta sellaista.
- Anonyymi
Samat naamat!! Sumarin pitää olla pätemässä ! Miksi näitä julkkuja joka ohjelmaan pätemään!! Kyllä tämäkin ohjelma olisi voinu olla ilman näitä ??
- Anonyymi
Miksi näin negatiivinen suhtautuminen? Toki julkkisten tilalla voisi esitellä paikallisia muusikoita/laulajia, jotka soittaisivat taustalla suomalaista musiikkia. Ehkä julkkikset tuodaan siksi, että olisi puheenaiheita ruokapöydässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin1865329- 1691661
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)661477- 691028
Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte124827Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?6827- 57804
Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy192788En olisi uskonut et
Suhun tutustuminen toisi elämään näin synkän varjon. Surullista kun luulee löytävänsä rakkautta ja saa vain pahaa.66759- 76751