Voiko naisella riittää ymmärrys jos miehellä ollut pitkä tauko seksistä ja kestävyys ei alkuun riitä? Saako sitä uuden mahdollisuuden vai onko se kerrasta poikki? En rohkene vastata naisen tekemään alotteeseen kun olen ollut vuosia ilman seksittömän parisuhteen takia missä olen kuitenkin halunnut olla uskollinen. Ja munakin on vaan keskikokoo ettei sillä voi kompensoida pettymystä
Naisen reaktio selibaattiin
7
916
Vastaukset
- Anonyymi
En vaivaa omaa muijjaa seksiasioilla, kun on näköjään aseksuaali eikä muna maistu. Olkoot selibaatissa, ei edes tyydyttele koskaan itseään. Itselläni onneksi sentään on laatuaikapäivät ja monipuoliset elisa aikuisviihdekanavat.
- Anonyymi
No helvata,
noin juuri on päässy käymään. Vajaa 5v suhde päättyi nyt vuodenvaiheessa karille.
2 ekaa vuotta hommat luisti ihan normaalisti, jostain syystä, en tiedä, puhumattomuus, duunistressit tai jotain niin sänkyhommat lopahti ku seinään. Asiaa ei nostettu pöydälle. Nyt tilanne raukesi muijan hyväksi ainakin 1-0. Tunnustan joutuneeni olemaan hyvin kiltisti ja uskollisesti omatoiminen erotiikan suhteen. Tää johtaa ns Hackmannit jakoon tilanteeseen, en voi kuvitella jatkavani seläntakana touhuavan ihmisen kanssa. Masentuneessa ja itkuisessa päässä pyörii nyt ainoastaan uuden sivun kääntämisen tuoma helpotus ja tilanteen normalisointi. Kirittävää on ihan perkeleesti. - Anonyymi
Tossa paripäivää sitten ripsahti ilotytön reisille lasti. Nolona selittelin selibaattiani, kimuli pelasti päiväni ja antoi uusinnan. Menen toistekin!
- Anonyymi
Onhan se vähän noloa jos pitkään ilman pillua, sitten pääsee pukille ja tulee saman tein...
- Anonyymi
Loppuaikoina eksäni antoi ainoastaa käsihoitoa silloin tällöin. Harmitti kun nalli paloi hetkessä.
- Anonyymi
Sinä pelle et ole pillua nähnyt luonnossa koskaan, etkä tule näkemään.
- Anonyymi
Täytys varmaan hoitaan "löysät pois" omin käsin, ennen naisen kanssa oloa. Kaverit joilla armeija-aikoina heila, varmaan kevensi lastia junan vessassa ennen lomia.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 585060
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544572Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224499Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2951690- 831329
- 2281308
- 751294
- 3061005
- 199930
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50830