Jokapuolelta tulee hylkääviä päätöksiä, kuten nyt Israelista. https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d17b8052-20a9-4db9-a015-0947e7f08ad9
Pekka Haavisto ei kelpaa mihinkään virkaan
Anonyymi-ap
1341068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 134
Vanhimmat
Karuna Pekkaa ei mihinkään.
Eihän se kelvannut presidentiksikään.
Imeminen on tullut tiensä päähän, on aika siirtyä eheytyshoitoon.
On aika siirtyä imemisestä B-portaaeen.
Monelle olisi kovasti kelvannut hyvä on hoitelemaan asioita. . Ei Pekassa mitään vikaa ole fiksu mies hän on
Mistä hänet pitäisi eheyttää , hän on terve ihminen ei kaipaa mitää; hoitoa , poliitisesti tietoinen ja osaava.
Kenottelija tämä Caruna sotkun aiheuttaja on ollut joka käänteessä ja ihan ylioppilas pohjalta kiipeillyt virkoihin.
Muistamme hänet edelleen myös Al Holin Isis leirin naisten kalliina kotiuttajana ,jotain 380000:tta euroa silloin kerrottiin Pekan "pelastusretken" hinnaksi iltalehdissä.
Karunan-Pekan ulostus Karuna on kusettanut taas asiakaskuntaansa persiilleen menneillä venyneillä sopimuskuvioissa.
"Hyvä on hoitelemaan asioita"
Joo hyvinpä "hoiteli" esim Carunan ja alaiselleen potkut kun ei suostunut verovaroin tuomaan Suomeen kaapuväkeä. Israel-viha haisee kilometrin päähän.
Missä Pekka, siellä skandaali.
Entisten alaisten mielestä täysi mulkku… omasta mielestään määrätietoinen. 🤷♂️
Joo kyllä Pekkaa vastustaa venäjäkin ja Iran . Ei nää sotahullut.maat halua.pätevää rauhanmiestä . Ps sotahullu Israel vihaa YK ta . Israel ei ikinä ole noudattanut YK n päätöksiä eli satoja kertoja vastustanut YK ta.. no eihän Putinkaan noudata YK päätöksiä. Hulluja ovat .
YK on jo todettu tyhjänpäiväiseksi virastoksi, kahvittelupaikaksi joka syö jäsen ja verorahoja.
Mikä YK on päättämään itsenäisen valtion asioista?????
Sillä on jo niin pitkä rikosrekisteri ettei ole ihmekään.
Haavisto voisi hakeutua SETAn johtoon, jos sieltä löytyisi tehtävä.
Haavisto vois siirtyä eläkkeelle, ikää on. Noita pirun” herroja” vaivaa suunnaton ahneus ja vallanhimo, että täytyy vaan jatkaa ja jatkaa, vaikka selvästi jo vauhdista tipahtanut.
Eihän sitä Nobelin rauhanpalkintoa saa hoitamalla terroristien penikoita Suomeen ja niiden murhaavia äitejä? Jos vielä pitää avustajaa panokoneena niin siinä on perusteet hienoihin virkoihin??
Tosin Isrel ei päätä tuota kyseistä asiaa. Israel on kertonut vain oman mielipiteensä kyseisestä asiasta.
Kyllä Israel päättää. Rauhanvälittäjänä voi toimia vain konfliktin osapuolten suostumuksella.
Ei me ymmärretä tätä.
Riittää vain se, että olet nöyrä. Seuraat oikean asian viitoittamaa tietä!
Mitä virkaa on tuollaisella rauhan välittäjällä joka ei ole puolueeton??
Pekka yrittää junailla itselleen Nobelia mutta ei tule onnistumaan? Eihän kukaan ota rauhanvälitys tehtävään muslimiterroristien puhemiestä? Täytyy olla ainakin nimellisesti puolueeton, sitähän tämä poju ei ole.
Älä pojuttele , se ei ole mitenkään sunun oikeutesi
Kyllä Israel päättää tämän asian. Ei sinne voi väenväkisin ketään nimittää.
Meinaa siis Ahtisaaret tehdä? Tiukoille otti Ahtisaarellakin Nobel, ehti jo katkeroitua ja Pekka nyt on kunnostautunut vain Isis vaimojen ja kersojen maahantuojana ulkoministeri kaudellaan.
Minä en näe tuossa tyypissä mitään erikoisen hyvää ja rehellistä suomalaisittain ja enempi turhia kohkaamisia hänen kuuluisat rauhanneuvottelu sessionsa.
Kerrottakoon, että itselläni on YK taustaa oikeista rauhanturvatehtävistä.
Approbatur paperein valmistunut Ylioppilas sentään.
Kunniaa!
Pekka Haavisto on kansanedustaja. Mikä on jo todistettu. Saat nähdä kyllä, että joku YK:n virka aukeaa ja Israelko tässä nyt sanelee...jos muut maat haluaa, tehtävä tulee Haavistolle.
Israelilla on todennäköisesti mielessä ehdokas, joka katsoo sotarikoksia suopeammin. Rauhanvälittäjällä pitää olla kummankin konfliktin osapuolen hyväksyntä.
Haavisto katsoo terrorismia suopeasti.
Haavisto on kansainvälisesti kunnioitettu poliitikko. Oikeudenmukainen ja kansainvälistä politiikkaa ja konflikteja hyvin tunteva, rauhan välittäjäksi juuri sopiva. Kuten Ahtisaari oli aikoinaan.
Ei kannata puhua henkilöistä edes samana päivänä
Nämä sotarikokset ovat hyvin kyseenalaisia, niitä tekee kyllä Hamas.
Kyseiseen tehtävään voidaan valita ainoastaan osapuolten suostumuksella.
Haavisto on kansainvälisesti epäonnistunut etenkin Afrikassa ja uraa on pönkitetty erilaisilla apurin tehtävillä. Lisäksi Yk:n tehtäviin on oltava vähintään korkeakoulutettu, pl punikit.
Suomessa Haavisto on saavuttanut mainetta lähinnä epäonnistumisissaan. Mm Caruna tai lähes valtakunnan oikeudessa ( korkeampi syytekynnys pelasti), isis terroristien rahtaaminen Suomeen jne.
Nimen omaan palestiinalaisten rikoksista ihmisyyttä vastaan sekä kansanmurhasta, ne on ohitettu suopeasti ja kategorisesti kansainvälisillä forumeilla sekä meillä Suomessa, vain ja ainoastaan Israelin väitetystä "kansanmurhasta" kaiken aikaa 24 / 7.
Siis vasemmiston kunnioittamasta ja hypettämästä, puhe ei nyt ole Ahtisaaresta.
Hamasin ihmiskilvet on sotarikos vaan onko YK tuominnut? Tai se röyhkeän terroristinen asenne ylipäätään Israeliin, eihän se ole normaalia valtioiden kanssakäymistä millään tavoin.
Oletkos ollut Palestiinasta ja nähnyt kaiken vaan onko jotai puolueellisia typeriä mielipiteitä taas tuot esiin. Sinä et tiedä näistä asioista yhtikäs mitään.
Miltä luulisit Haavistosta itsensä tuntuvan jos häntä ei haluta virkaan. Eiköhän hän osaa ihan itsekin ajatella.
Ei Pekka osaa hellittää kun on kova kiipimään ollut.
Ja tais tuoda joltain (turhalta) virkamatkaltaan alaikäisen kehitysmaalaisen poitsun elämäänsä sulostuttamaan taannoin.
Jää rauhanvälitykset aika ohueksi ellei osapuolet päästä välittäjää mukaan.
Isänmaanpetturi vastusti rajalakia
Puolueen edustaja - ei kansanedustaja.
Kotiäitinä Pekka voisi mennä.
Kateellisen luuserin puhetta. Pekalla on mahtava cv ja hänet tunnetaan kansainvälisissä ympyröissä. Lähi-idän rauhanvälittäjän työ on masokistin hommaa. Parempiakin hommia Pekalle löytyy.
Sari Essayah olisi varmaan Israelille mieleinen rauhanvälittäjä.
Varmasti ihan kotilieden ääressä Antonio miehensä kanssa ; )) = ei rauhanneuvottelijaksi.
Kukaan selkärankainen ei kelpaa Israelille. Tehtävässä ei voi kuin epäonnistua. Pekka säästyi isolta päänsäryltä. Mutta ei hätää. Maailmassa on muitakin konflikteja. Kyllä Pekalle hommia löytyy.
Voi elämän kevät, kun on kauheaa. Pekan YK:n virka on vastatuulessa. Itkekää ja parkukaa.
Pekka on verrattavissa nahkiaiseen selkärankansa puolesta, lierolta selkäranka puuttuu.
Eikö se Laura Huhtasaari vois ….. ihan tyhjänpanttina eduskunnassa istuu.
"Saat nähdä kyllä, että joku YK:n virka aukeaa"
No ei kyllä ole epäilystäkään etteikö joku suojatypaikka löydy, jos ei muuta niin Carunan hallitukseen.
Onko sinun trollauspestisi suojatyöpaikka ?
pekalle aukeaa ruskeat ovet usein ja nuoremman puoleisia
Hamasvisto ei yllättäen kelpaa kuin terrorismin kannattajille.
Haaviston torppaamisesta YK-tehtävästä on haettu syyllisiä ulkopuolisista tahoista. Syyt ovat Suomen sisäisiä. ISIS-terroristijärjestön vaimojen järjestäminen Suomeen.
Suomen ulkopoliittinen linja on uuden presidentin myötä muuttunut. YK-äänestyksessä tuomittiin Israel, mikä tulkittiin tueksi terrorijärjestö Hamasille. Ulkoministerinä ollessaan Stubb oli presidentti Halosen kanssa luovuttamassa korkea-arvoista kunniamerkkiä Al Assadille.
Al-Assadin kansanmurhat eivät täytä vasemmiston kriteerejä kansanmurhalle joten Valkoisen ruusun ritarikunnan suurristi ansaitusti, koska YK ei siitä lauselmia lausunut.
Voisi jäädä eläkkeelle
Ennemmin Pekka saa hommia kuin Rinteen Antti.
Hamas-Haavisto
Vanha homo on jo 66-vuotias, eli eläkeiässä. Täyttää maaliskuussa jo 67 vuotta. Voisi keskittyä jo pelkkiin pyllyleikkeihin.
"hänet tunnetaan kansainvälisissä ympyröissä"
Varmasti tietynlaisissa ympyröissä tunnetaan.
Pekan pitäisi siittää Antonio raskaaksi ja alkavat kotiäidiksi.
Niin, miehilläkin voi olla nykyään pimppi jolla voi synnyttää.
Lehdessä luki että Janne Kataja sai lapsen.
Oletko jotenkin päästäsi vialla. Mikä oikeus sinulla a. Tehdä pilkkaa ihmisistä joita et edes tunne. Pönttö, häpeä josmosaat ainoa päämäärä sinunlaisillesi on loukata toisia , mutta tulet saamaan karmasi sinäkin
HE
Totta kai miehetkin saa lapsia kun vaimot niitä niille synnyttää
Tunnetko hyvinkin karman lain periaatteen? Millä perusteella langetat karma tuomioita täällä?
Niinpä olikin ja kyllähän Katajalla näytti vatsa aika suurelta kun kuokki siellä sun täällä ;))
Mitäs roudasi Israelin vihollisia maahan?
Siis isisväkeä Suomeen.
Israel ei tietenkään arvosta sellaisia jotka touhuaa isisporukan kanssa. Tämä on hyvin ymmärrettävää.
Isisporukka ei suvaitse, mutta suvaitsee Pekan suvaitsevaisuuden.
Tulikohan yllätyksenä ettei israel välttämättä pidä terroristien ymmärtäjistä?
Israel ei halua Isis Pekkaa…
Miksiköhän?
Lötsä-Pekalla menöö heikosti.
Nyt Suomi jo rukoilee ja maanittelee Israelia hyväksymään Lötsän, kertoo aviisi.
Pekka on niiiiin korruptoitunut,
luulisi, että se kelpaa.
Sillä ei ole mitään muuta periaatetta,
Petti oman maansa kaikin mahdollisin tavoin.
UN eli YK on jo läpeensä korruptoitnunut.
YK on nykyisellään täysin munattomaksi kuohittu järjestö ja turha kuluerä jäsenmaksujen suhteen!
Paljonko Suomikin velkavaroista jäsenmaksua tuolle korruptoituneelle / munattomaksi muuttuneelle suurvaltojen kumileimasimelle suorittanee??
Halonenhan yritti veronmaksajien varoja säästämättä presidenttikautensa lopulla "säätää" afrikkalaisten heimopäälliköidenja klaanijohtajien tuella itselleen virkaa YK:sta , mutta Afrikka petti hänet tuen suhteen.
Haavisto on hiukan samanmoinen peluri ja mielistelijä, muistatteko kuinka moni asia hänelle sopikin kun presidentin vaalia käytiin?
Muuntautuu kuin kameleontti, jos oma etunsa kyseessä. Olen hänet tavannut kerran 90-luvulla henkilökohtaisesti eräässä kokouksessa ja tuolloin häntä ei vielä tunnettu erikoisesta sukupuoli suuntautuneisuudestaan.
Haavisto munasi itsensä täydellisesti
Homo ei kelvannut Israelille , juutalaisilla on tuoreessa muistissa natsihomojen = kansallis-sosialistien ” rauhanteot”
Homoudella ei ole mitään kansainvälisissä asioissa joten miksi sinun on siitä puhuttava, onko se vieläkin niin jännä asia teikäläiselle josta sinun on mainittava . Muille ihmisille siinä ei ole mitään erikoista kukin on omanlaisensa ja saakin olla . Ei sinustakaan sanota ääneen sitä mitä sanovatselkäsi takana j sekään nimitys ei ole mitenkään esittelyyn kelpoinen ajattele hieman niin tajuat
Al holin terroristien SUURI ymmärtäjä ja vapauttaja meni niin sanotusti solmuun. Nämä SUURET ymmärtäjät eivät todellisuudessa ymmärrä yhtään mitään. Vihervasurit al holi pekan johdolla tuhoaa Suomea,maahanmuutolla minkä ehtii.
Homodesanttia ei ole vieläkään saatu Kansan käräjille oikeaan vastuuseen tekosistaan.
Terroristi jahti jatkuu hamaan tulevaisuuteen, ei jatkooon.
Reichsjägerhoffin Rominten metsästysmajalla heinäkuussa -42 kaksi ruskeanreijännritaria göring ja mannerheim . Koetappa arvat mitä nämä natsit siellä harrastivat. Oi jospa pekka ois ollut siellä mukana.
Totuus tulee ennepitkää julki.
Täysin epäisänmaallinen henkilö, joka vastusti mm. rajalakia. Äärivihervasemmistolainen henkilö
Totta, mutta kaikki vihreät on epäisänmaallisia monella tapaa.
Mihin virkaan huolittaisiin täysin ammattitaidoton ja avoimesti terroristeja suosiva mieleltään sairas yksilö?
Niin kysyt sellaista entäs kun netti on täynnä siellä oleskelijoiden joilla ei ole mitäön virkaa mutta etusormella nappaillaan ilkeyksiä levitykseen
mitä se kommunisti änkyttää? koita opetella kirjoittamaan.
Homo Pekalla ei ole kysyntää kansainvälisillä areenoilla
Eikä kotimaassakaan. Kun sitä koulutusta ja ammatyti ei ole, niin Pekan on tyytyminen silppu- ja pätkätöihin. Rakennuksille apupojaksi lautaa kantamaan, hoitolaitoksiin mummoja tiskaamaan.
Hyvin ketku Pekka on sukkuloinut hyvinpalkatuista viroista toiseen ylioppilaan pätevyydellä, on sekin yhdenlainen saavutus koulutuksen huippumaana pitävässä Suomessa, hyvä me. Mitä turhaa kuluttaa aikaa yliopistoissa, kun helpommallakin pääsee hyville liksoille, siitä ja vain siitä on aina kyse, maissista.
Palkkaisitko sinä Pekkaa? Vanhaa kieroa homoa jolla ylioppilaan koulutus ja joka on todistettavasti valehdellut koulutuksestaan ja ansioluettelostaan lukuisia kertoja?
Aivan, en palkkaisi minäkään.
Pekalla on hyvät tienestit kansanedustajana. Pitäisi riittää, eikä suhmuroida joka suuntaan.
Isishomoksi Pekka sopii parhaiten.
Olisi kannattanut Pekkiksen pysyä irtonumeroiden ostajana, kuten toimi jo 105 Venäjän reissunsa aikana nuorempana. Seksiä sai 1980-luvulla rajan takaa pienellä rahalla.
Pekka ei ole antanut heppiänsä ympärileikattavaksi. Tässä on todellinen syy, miksi Israel torppasi tuppikullisen Pekan ehdokkkuuden.
Eikä Pekkaa koskaan pidä valita mihinkään virkaan.
Kohdassa Koulutus on Pekan CV:ssa turhan pitkä tyhjä tila.
Ylioppilas
Rukoillaan että Jumala johdattaisi Israeliin oikeamielisen ihmisen ajamaan kansansa parasta. Herramma Sebaot on Israelin, Juutalaisen kansan puolustaja. Jerusalem on jakamaton Israelin pääkaupunki, ja tulee aina olemaan.
Pekka on YK:n pääsihteerin ehdokas, siksi ei kelpaa. Pääsihteeri on arvostellut Israelin toimia.
Pekka pääsihteerin kaveri, joka ei kelpaa muille
Mitä onko israel joku mittari johonkin, säälimätön roskasakki vihaavat kaikkia muita jotka eivät kuulu esinahan leikkaaja klaaniin ,,paskaa porukka aatulla oli kyllä ideaa...
Pekka suunnitelee asettuvansa neljännen kerran presidentiehdokkaaksi seuraavin vaaleihin.
Rajalakia vastustanut isänmaanpetturi
Luulisi jo Pekankin antavan periksi noissa virkojen hakemisissa. Ikääkin jo on, ja hyvä toimeentulo kansaedustajana.
Miksihän pitää altistaa itsensä kaiken aikaa median pyöritettäväksi? Ihmettelen.
B-portaan jyystäjäksi sopii mainiosti.
Caruna-Pekkulin Caruna on taas ajautunut sopimussotkuihin.
Mites KarunaPekkuli ,vihermätä,tästä mieltä.
Yk on vanha jäänne.ei mitään vaikutusvaltaa mihinkään.kaikenmaailman päätöksiä tehdään,millä ei ole käytännössä mitään merkitystä.ja niin kauan kun sielä on tuollaisia rosvovaltioita kuten Iran,Venäjä yms murhaaja valtiot päättämässä muiden valtioiden asioista,ei jatkoon.
Siitä sai perä Pekka 😂👏
Johan Pekan tähtihetki oli kun toi Isis vaimot jne. kalliilla piikkiimme Suomeen.
Minä ainakin haluaisin nähdä Pekan Helsingin pormestarin virassa. Hän sopisi siihen hyvin.
Ei perä Pekkaa mihinkään vastuulliseen hommaan
Haavisto joutuu johtamaan vihervasemmistoa Suomessa, eikä häntä päästetä muualle. Ei edes Suomen presidentiksi. Nordean lakkauttama maailmantalous tarvitsee uutta talousajattelua ja se tulee Suomesta. YK:n rauhanneuvottelija ei ole mitään siihen verrattuna, jos joku ulkomailla selviää hengissä Nordean rahoituksen ja yritysvarallisuuden lakkauttamisesta. Suomalaiset ovat täysin sokeutuneita suomalaisten tekemälle työlle. Ulkomailla ihmiset meinasivat joutua paniikkiin jo pelkästä ajatuksesta, että Haavisto vaihtaisi talousajattelun pelkkiin rauhanneuvotteluihin.
Eevan kaappauksen vaikutuksia maailmantalouteen yritettiin pitkittää tai poistaa China Beachin Colleen McMurphyn avulla. Hänessä on samaa kauneutta kuin Eevassa, kun Eevan kaappari joskus oli sanonut vain olevansa rakastunut häirikkö-fani. Colleen McMurphy oli jo keuhkosairaalassa ja he sieltä oikein porukalla suunnittelevat uusia kaappauksia ja sekin tuli selväksi. Eeva oli niin hyvännäköinen, että hän pääsee heidän osastoporukkaan. Sekin selvisi, että monet ovat jääneet asumaan sairaaloihin hoitojen tarvitsemisen takia sen jälkeen, kun meidän perheestä tehtiin apinadiagnoosia.
Hynynen tuli pitämään apinakoulua. Hiusten kuuluu olla pitkät ja ihon näyttää paksulta. Oli ollut epäily siitä, että Hynynen olisi profeetta tulevaisuudesta. Mutta hän on vain Lontoon pankkimaailmasta siirtynyt Suomeen eli tullut toisesta aikakaudesta ilman aikakonetta. Pitkät hiukset ovat kuin liian isot rinnat naisella. Hiuksissa on laittamista ja rinnoissa kantamista.
"Nyt saa hoomostelu Näsvik'sä loppua"
Vihreä puolue ei ole kovin suosittu maailmalla. Taustat on myös tutkittu varmasti hyvin.
Pekka on myös muslimimyönteinen. Ei siksi kelvannut Israelille eikä Serbialle
Pekan on aika tehdä se johtopäätös, että hiiteen kaiken maailman pilipalihommat! Loppuelämä kotirouvana on paljon mukavampaa! 👄
YK ja EU selkeästi hoomosteluvastaisia!
Haaviston homous ärsyttää ihmisiä
Jospa se joku virka vielä tulisi Pekalle. Jos ei muuta, niin kansanedustaja ainakin on. Hyvätuloinen sellainen.
Pekkahan täyttää jo 67 vuotta, eikö hän jo saisi alkaa nauttia eläkettä. Turhaan niitä virkoja esitellään hänelle kun hänellä ei ole palavaa innostusta enää mihinkään maailman parantamiseen.
On se kyllä näinkin. Kyllä 67 vuotta on jo eläkeikä. Varmasti Pekalla olisi hyvä eläke, en epäile yhtään.
Perä Pekka ei kelpaa mihinkään
Pekkaa ei haluta mihinkään hommaan 😂
Woke loppui Trumpin valtaa nousuun. Nyt valitaan yk:ssakin pätevin, ei homoin
Persuja ei valita mihinkään. MUTTA PEKKA HAAVISTO MENEE YK.N .TEHTÄVIIN. Onnea pekka. Olet suurmies. Tuleva presitenttimme.
Persut eivät olekaan kunnostautuneet näissä hyväveli ja korruptioviroissa.