Takarekisterikilven valo

Kertokaas kun vuosi sitten katsastuksessa kirjoitettu lappuun, että takarekisterikilven valo ei toimi vasemmalla ja vaihdettava kahden kuukauden sisällä ja en sitä ikinä jaksanut vaihtaa, mutta huomasin nyt aamulla, että se on oikeasti oikea valo joka ei pala, niin jos vien auton katsastukseen onko tuo iso ongelma ja voin varmaan sanoa, että se vasen valo on korjattu ja nyt vaan oikea rikki.
9683
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Eikö olisi helpoimman riesan tie, jos laittaisit vaan kilven valot kuntoon??

Äänestä
  • Niin sitä luulisi, mutta viimeksi kun yritin meni paskaksi se koko lampun pidike ym.

    Äänestä

  • Onpas ongelma ..joko trolli tai 18 v. OTA RUUVARI JA VAIHDA.🛠️🛠️

    Äänestä

Tottakai voit noin sanoa.

Itse vaihtaisin sen rikkinäisen polttimon.

Äänestä

Käy ostamassa kaksi uutta rekisterikilven valoa, ja vaihda ne molemmat. Vanhan irroittaminen rikkoo sen usein. Pohdista samalla hapettumat ja ruosteet, niin ei tule ongelmia.

Äänestä
  • Juuri näin.
    VW golf muuten ilmoittaa välillä kojelaudassa että se lamppu on palanut, vaikka ei ole. Se tarkoittaa että kohta se kärähtää. Hienoa ennakointia. Helppo vaihtaa molemmat saman tien.

    Äänestä

Ota iskä apuun. Jooko ?

Äänestä

Onko ap Helsingistä kun ei osaa vaihtaa lamppuja ? Eikö edes löydy yhtä kätevää siellä joka osaisi laittaa lamput kuntoon.

Äänestä

Vanha muovi on sellaista että se hajoaa käsin,käy ostamassa motonetistä koko valokokonaisuus,itsekin tein niin kun muoviklipsit katki eikä lasi enää pysynyt

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kertokaas kun vuosi sitten katsastuksessa kirjoitettu lappuun, että takarekisterikilven valo ei toimi vasemmalla ja vaihdettava kahden kuukauden sisällä ja en sitä ikinä jaksanut vaihtaa, mutta huomasin nyt aamulla, että se on oikeasti oikea valo joka ei pala, niin jos vien auton katsastukseen onko tuo iso ongelma ja voin varmaan sanoa, että se vasen valo on korjattu ja nyt vaan oikea rikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu