Kankaanpääläiset työttömät

Anonyymi-ap

Vastaako heidän asiakkuudestaan nyt Porin kaupunki?

10

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei ku ruama

      • Anonyymi

        Rauma?


    • Anonyymi

      Hallinnollisen nyky-Satakunnan alueella mieltäisi olevan neljä selkeää keskuskaupunkia, jotka ovat Pori, Rauma, Huittinen ja Kankaanpää. Ei siis nykyisen Säkylän alueella oleva Kankaanpää, tosin sieltä löytyy myös Järvenpää. Sinänsä olisi ollut luontevinta jakaa alueet näiden neljän kesken. Aikoinaan Eura oli helppo mieltää Pyhäjärviseudun keskukseksi ja Harjavalta ehkä Keski-Satakunnan keskukseksi. Nyt kuitenkin näiden kahden merkitys on hiipunut. Samalla neljä ensin mainittua kaupunkia olisivat toisistaan sopivasti etäällä ja helpoimpia mieltää paikkakuntarajat ylittävien asiointialueiden keskuksiksi ainakin hallinnollisen nyky-Satakunnan sisällä. Tosin Pori ja Rauma ovat väkiluvultaan alueen selkeästi suurimmat kaupungit ja lieneekö sitten helpompaa jakaa alue mieluummin kahteen kuin neljään alueeseen, en tiedä sitä sanoa tämän jälkeisemmän asian suhteen. Mutta näillä mennään, tulevaisuudesta ei aina välttämättä tiedä mitä tuleman pitää, edes välttämättä Aina.

      • Anonyymi

        Mulla vaan lukee, että Porin kaupunki vastaa.


    • Anonyymi

      Ei kankaanpääläiset saa töitä ku ovat nii laiskoja.

      • Anonyymi

        Niin oikeita.


      • Anonyymi

        Mikä meitä vaivaa?


      • Anonyymi

        Ahkeruudestaan tunnetut Kankaanpääläiset saa kyllä töitä se on varma, palkatkin Kankaanpäässä kilpailukykyiset huippuosaajille maksetaan 10-12€/tunti alasta riippuen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ahkeruudestaan tunnetut Kankaanpääläiset saa kyllä töitä se on varma, palkatkin Kankaanpäässä kilpailukykyiset huippuosaajille maksetaan 10-12€/tunti alasta riippuen.

        Ja vitut, minäki tienaan 27e tunnilta vaikka ollu muutaman vuoden töis.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ahkeruudestaan tunnetut Kankaanpääläiset saa kyllä töitä se on varma, palkatkin Kankaanpäässä kilpailukykyiset huippuosaajille maksetaan 10-12€/tunti alasta riippuen.

        Juuri haettiin niinisaloon työntekijää 9.68e tuntipalkka. Ja huhtahyvät sama juttu ja unico. Melkein pitää asua metsässä. Vuokraa eikä asuntolainaa tuosta makseta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      83
      3462
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      4
      1544
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1322
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      26
      1206
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      47
      856
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      852
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      33
      792
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      790
    9. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      754
    10. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      727
    Aihe